⚽Dziewczyny na piątkę! ULKS MOSiR Sieradz pokonuje GOSiR Piaeczno 5:0

Dzisiaj na stadionie MOSiR w Sieradzu odbył się zaległy mecz 12. kolejki II ligi mazowieckiej. Beniaminek i wicelider tabeli - ULKS MOSiR Sieradz podejmował GOSiR Piaseczno, który był tuż nad strefą spadkową. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w niedzielę 31 marca, jednak na prośbę gospodarzy mecz został przełożony na dzisiejszy dzień.

Przez pierwszy kwadrans piłka nie chciała wejść do siatki żadnej z drużyn. Dopiero w 17. minucie ta sztuka udała się Magdalenie Pacler i sieradzanki objęły prowadzenie. Dwie minuty później, jej koleżanka z drużyny - Dagmara Suskiewicz podwyższyła prowadzenie. Przez ponad 20 minut kibice nie obejrzeli żadnej bramki. Dopiero w 41. minucie Dagmara Suskiewicz zdobyła swoją drugą bramkę w tym meczu i trzecią dla ULKSu. Do przerwy było 3:0 dla ULKS MOSiR.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, wprowadzona chwilę wcześniej na boisko Milena Terka zdobyła czwartą bramkę dla zespołu z Sieradza. Przez prawie pół godziny, zawodniczki z Mazowsza (przyjechały na mecz w 11-osobowym składzie!) broniły się dzielnie, ale i sieradzanki marnowały stuprocentowe sytuacje. W 83. minucie wynik spotkania na 5:0 ustaliła Magdalena Pacler.

Po tym meczu sieradzanki wskoczyły na fotel lidera i wyprzedziły Ząbkovię Ząbki, nad którą mają dwa punkty przewagi. Sieradzanki jednak rozegrały jeden mecz awansem.

Skład ULKS MOSiR Sieradz: Agata Pacler - Natalia Zwierzychowska (75' Natalia Bilnik), Justyna Doruch (46' Aleksandra Bilnik), Kinga Kurek, Dominika Minias, Katarzyna Borowiec (C), Magdalena Pacler, Patrycja Piekarska, Klaudia Rosiak (52' Milena Terka), Dagmara Suskiewicz, Monika Walak (64' Julia Kikowska)
Trenerzy: Jarosław Jagielski, Rafał Dziuba