⚽Która Warta wygrała mecz? Żadna. W Działoszynie miejscowa Warta zremisowała z imienniczką z Sieradza

Dzisiaj wybraliśmy się na mecz 19. kolejki IV ligi łódzkiej. W Działoszynie, miejscowa Warta podejmowała... Wartę Sieradz. Był to mecz dwóch Wart. Działoszyńska zajmowała 11. miejsce w tabeli, a ta sieradzka była wiceliderem z 3 punktami straty do lidera - RKS Radomsko. Piękna, słoneczna pogoda i 18 stopni ciepła oraz bilety za 8 zł zachęcały do przyjścia na pierwszy mecz tej wiosny w Działoszynie.

Już w 5 minucie zawodnicy z Działoszyna mogli objąć prowadzenie - wspaniale interweniował jednak Przemysław Kazimierczak. Z kolei golkiper gospodarzy - Jakub Jastrzębski ratował swój zespół po kilku sytuacjach. Mimo tego, przez całą pierwszą połowę dominowali biało-zieloni. Choć sytuacji do zdobycia bramek przez obie Warty nie brakowało, pierwsza część spotkania, którą oglądało 150-200 kibiców, zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji. Kapitan żółto-czarnych Paweł Marchewka fantastycznym uderzeniem z 30 kilku metrów zaskoczył bezradnego Kazimierczaka i to gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Zespół trenera Marcina Pyrdoła rzucił się do odrabiania strat i w 86. minucie doprowadzili do remisu za sprawą Przemysława Nawrockiego. Na zwycięstwo którejś z drużyn zabrakło jednak czasu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Sieradzka Warta jeszcze w tej rundzie nie wygrała żadnego meczu! Jeśli jutro RKS Radomsko pokona rezerwy Pelikana Łowicz, to strata spadkowicza z III ligi do beniaminka zwiększy się do 5 punktów!

Skład Warty Działoszyn: Jakub Jastrzębski – Mateusz Boras, Bartłomiej Pałyga, Paweł Bartoszek, Damian Zawieja – Paweł Marchewka (C), Krzysztof Kukulski (70′ Grzegorz Sośniak), Łukasz Bąkowicz, Adrian Kudryś – Arkadiusz Porochnicki, Jardel Muniz Cruz.
Na ławce rezerwowych: Michał Łatka, Daniel Lisowski, Oskar Korbela, Jakub Misiak, Tomasz Lewandowski, Maciej Bryła
Trener: Tomasz Jaworski

Skład Warty Sieradz: Przemysław Kazimierczak – Damian Pawlak (46′ Marcin Kacela), Piotr Bartłoszewski (62′ Dawid Przezak), Łukasz Mitek (C), Michał Sitarz – Krzysztof Składowski (77′ Mateusz Jaworski), Łukasz Chojecki, Wiktor Płaneta (72′ Przemysław Nawrocki), Jakub Szulc – Adrian Filipiak, Adam Patora (79′ Mariusz Zawodziński)

Na ławce rezerwowych: Maciej Mielcarz - Kacper Szafrański

Trener: Marcin Pyrdoł