⚽W Działoszynie gorąco i z podziałem punktów

W środę odbyła się 6. kolejka 4 ligi łódzkiej. Większość spotkań, podobnie jak mecz Warty Działoszyn z Wartą Sieradz, rozpoczęły się o godz. 17:00. Chociaż godzinę wcześniej pierwszy gwizdek usłyszeli piłkarze Ceramiki Opoczno i ŁKS II Łódź. Z kolei o 18:30 Termy Ner Poddębice podejmowały Andrespolię Wiśniowa Góra.

W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu byliśmy również w Działoszynie - dokładnie na tym samym spotkaniu. Wtedy padł remis 1:1 (relację z meczu możesz zobaczyć tutaj).

W 24. minucie Warta Działoszyn wychodzi na prowadzenie - Oskar Korbela przelobował Mateusza Wlazłowskiego, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. W 32. minucie Piotr Bartłoszewski fauluje Mikołaja Cyrusa, za co otrzymuje żółtą kartkę. Chwilę później zza pola karnego dośrodkowuje 44-letni (!) Krzysztof Kukulski, jego uderzenie dobija kapitan żółto-czarnych - Daniel Lisowski i Warta Działoszyn prowadziła do przerwy z tą sieradzką 2:0.

W drugiej połowie emocje rosły - w 66. minucie kontaktową bramkę dla biało-zielonych zdobył rezerwowy - Przemysław Nawrocki, który ominął golkipera Działoszynian i wpakował piłkę do pustej bramki. Z kolei na 8 minut przed końcem spotkania, podopieczni trenera Piotra Morawskiego doprowadzili do wyrównania! Przemysław Nawrocki wprawdzie nie trafił czysto w piłkę, ale Adam Patora dobił strzał i futbolówka po jego strzale wpadła do siatki Jakuba Jastrzębskiego. Emocje rosły z każdą akcją, z każdą minutą - spotkanie zakończyło się jednak podziałem punktów.

Warta Sieradz pozostaje jedyną drużyną, która w tym sezonie nie przegrała jeszcze meczu. Już w najbliższy weekend odbędzie się 7. kolejka łódzkiej 4 ligi. W sobotę (godz. 17:00) biało-zieloni podejmą LKS Kwiatkowice, z kolei dzień później (godz. 17:00) podopieczni trenera Mateusza Kurpeta pojadą do Warty na mecz z beniaminkiem - tamtejszą Jutrzenką.

Skład Warty Działoszyn: Jakub Jastrzębski - Mikołaj Cyrus (83' Maciej Bryła), Jakub Szaniec, Mateusz Boras, Oskar Korbela (73' Denys Dushkin), Jakub Kozica, Krzysztof Kukulski, Daniel Lisowski (C), Paweł Marchewka, Bartłomiej Pałyga, Damian Zawieja
Na ławce rezerwowych: Emil Gleń, Paweł Drągowski, Paweł Juchnik, Kacper Nowakowski, Jakub Pawełczyk
Trener: Mateusz Kurpet

Skład Warty Sieradz: Mateusz Wlazłowski - Mikołaj Zwoliński, Grzegorz Brochocki, Łukasz Chojecki, Tomasz Owczarek (71' Mateusz Jaworski), Damian Pawlak, Łukasz Mitek (C), Adam Patora, Wiktor Płaneta, Jakub Szulc (54' Przemysław Nawrocki), Piotr Bartłoszewski (54' Michał Sitarz)
Na ławce rezerwowych: Krzysztof Kokot, Maciej Mielcarz, Mariusz Zasada, Kamil Pluta
Trener: Piotr Morawski

ZOBACZ: Skrót meczu Warta Działoszyn vs. Warta Sieradz