⚽Zadanie wykonane! Łotwa zdobyta

W siódmym meczu Polaków na eliminacjach do mistrzostw Europy 2020, reprezentacja Polski pewnie pokonała reprezentację Łotwy wynikiem 0-3 (0-2). Zdobywcą wszystkich trzech bramek był kapitan biało-czerwonych - Robert Lewandowski.

Polacy przyjechali do łotewskiej stolicy z bardzo dobrym nastawieniem. Ten mecz miał być szybki i łatwy. Obyło się bez niespodzianek i spokojnie wracamy do domu z trzema punktami.

Pierwsza bramka Lewandowskiego wpadła już w 9. minucie po wysunięciu piłki przez 20-letniego Sebastiana Szymańskiego, który zagrał dzisiaj od pierwszej minuty.

Cztery minuty później mogliśmy obejrzeć drugą bramkę "Lewego". Tym razem, lewym bokiem biegł Kamil Grosicki, który posłał długą piłkę do Lewandowskiego stojącego na około 16 metrze. Temu nie pozostało nic więcej jak uderzyć celnie z pierwszej piłki.

Po tej bramce, emocje trochę opadły i można powiedzieć, że obie reprezentacje czekały już na zakończenie 1. połowy tego spotkania.

Druga połowa w Rydze to kolejne próby podwyższenia prowadzenia Polaków. Wszyscy zawodnicy grali bardzo dobrze, należy ponownie wyróżnić młodego Sebastiana Szymańskiego, Piotra Zielińskiego czy Grzegorza Krychowiaka. Niestety w dzisiejszym meczu brakowało skuteczności, a w szczególności "Grosikowi", któremu trzy razy w tym meczu rozkalibrował się celownik. Przy ostatniej sytuacji, w 76. minucie, niecelny strzał Grosickiego dobił Lewandowski i to była jego trzecia bramka w tym spotkaniu - 60. w karierze reprezentacyjnej.
Po 94. minutach gry, turecki sędzia Halis Oezkahya, zakończył to jednostronne spotkanie.

Warto dodać, że bramkarz drużyny gospodarzy - Andris Vanins, zagrał dziś swój setny mecz dla reprezentacji Łotwy.
Ciekawostką jest to, że ten mecz na stadionie Daugava w Rydze oglądało około 7 tysięcy osób, z czego szacuje się, że połowa to byli Polacy.

Skład reprezentacji Łotwy: Vanins - Rugins, Oss, Dubra, Jagodinskis, Maksimenko (ż) - Kigurs (86' Ciganiks), Laizans (72' Tobers), Ikaunieks - Gutkovskis, Rakels (72' Karasausks)

Skład reprezentacji Polski: Szczęsny - Kędziora, Glik, Bednarek, Rybus (80' Reca) - Klich (60' Piątek), Krychowiak, Szymański, Zieliński, Grosicki (77' Frankowski) - Lewandowski

(Krzysztof Piątek - 5)
(Przemysław Frankowski i Arkadiusz Reca grali zbyt krótko, by można było ich ocenić)

Kolejny mecz Polaków już w niedzielę o 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie zagramy z reprezentacją Macedonii Północnej.