⚽Brak szczęścia i skuteczności!

Zakończyło się kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej. We wrześniu zagraliśmy kolejne mecze eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Mierzyliśmy się na wyjeździe z reprezentacją Słowenii (6 września) i u siebie z Austrią (9 września).

Pierwsze, piątkowe spotkanie to kolejny słaby występ biało-czerwonych. Tym razem, podopiecznym Jerzego Brzęczka zabrakło szczęścia i w Lublanie było 2-0 dla gospodarzy. Bramki dla Słoweńców strzelali: Aljaz Struna po dośrodkowaniu z narożnika boiska w 35. minucie (po 1. połowie mieliśmy 1-0) oraz Andraz Sporar, który pokonał Łukasza Fabiańskiego w pojedynku sam na sam i podwyższył wynik na 2-0 w 65. minucie.

Skład reprezentacji Słowenii:
Oblak - Stojanović, Struna, Mevlja, Balkovec - Bezjak, Krhin, Kurtić, Verbić (62' Crnigoj) (90+1' Berić) - Sporar (85' Popović), Ilicić

Skład reprezentacji Polski:
Fabiański - Kędziora, Bednarek, Pazdan, Bereszyński - Zieliński, Klich (70' Bielik), Krychowiak, Grosicki (70' Błaszczykowski) - Piątek (76' Kownacki), Lewandowski

To spotkanie było pierwszą porażką Polaków w tych eliminacjach, choć nasza gra we wcześniejszych meczach wyglądała bardzo podobnie. Warto dodać, że w Lublanie zadebiutował Krystian Bielik, który dołączył w tym roku do Derby Country.

Drugi mecz odbył się w poniedziałek, 9 września 2019 o 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ten mecz wyglądał już znacznie lepiej w porównaniu z tym, co mogliśmy oglądać trzy dni temu w Słowenii. Po 90. minutach gry, mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Fabiański - Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński - Bielik, Krychowiak, Kownacki (58' Błaszczykowski) (77' Klich), Zieliński, Grosicki (70' Szymański) - Lewandowski

Skład reprezentacji Austrii:
Stanković - Lainer, Posch, Dragović, Ulmer - Baumgartlinger, Laimer (89' Gregoritsch), Lazaro (77' Ilsanker), Sabitzer, Alaba - Arnautović

W polskiej bramce ponownie stanął Łukasz Fabiański.
Na stoperze, obok Jana Bednarka stanął Kamil Glik (nieobecny w Słowenii, wówczas zastąpił go Michał Pazdan).
Na boisko nie wybiegł m.in. Krzysztof Piątek.
Natomiast Kuba Błaszczykowski wszedł i po 20 minutach... zszedł - doznał kontuzji i poprosił o zmianę.
Zadebiutował również Sebastian Szymański.

Wynik jednak nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku, gdyż obie reprezentacje miały swoje sytuacje, z przewagą dla Austrii. Jednak ani Polacy, ani Austriacy, nie byli skuteczni w tym spotkaniu i dlatego na Narodowym nie obejrzeliśmy żadnej bramki.