Fioletowy pogrom

Podczas ostatniego tygodnia wybraliśmy się na kolejny mecz hokeja tym razem na mecz Grüner IL - Nidaros Ishockey. Było to spotkanie norweskiej 1. Division.

Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla gospodarzy. Podczas pierwszej tercji padła tylko jedna bramka, a strzelcem został Herman Sagfossen. Podczas drugiej tercji znów padła jedna bramka i strzelcem ponownie był Herman Sagfossen. Podczas trzeciej tercji padły już 3 bramki dla gospodarzy i jedna dla gości. Dla gospodarzy strzelili Victor Zetterberg, Aleksander Brun i Søndre Hougen. Dla Nidaros jedyną bramkę zdobył Joakim Hofstad. W Grüner również zagrał Czech Vojtěch Zounek wychowanek Komety Brno. Vojtěch w tym meczu zaliczył dwie asysty.

Na trybunach zasiadło 72 kibiców. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że w 1952 na Igrzyskach Olimpijskich w Oslo na tej hali swoje mecze grała reprezentacja Polski.