⚽Kiedy zacznie się Wyszejszaja Liha 2019? Kto z kim rozegra pierwszy mecz? Znamy już terminarz białoruskiej ekstraklasy

Białoruska ekstraklasa zwana Wyszejszaja Lihą jest rozgrywana systemem wiosna-jesień. Wczoraj (15 luty) o godz. 12:00 odbyło się losowanie pierwszych dwóch kolejek ekstraklasy naszych wschodnich sąsiadów.

Przypomnijmy, że z Pierszaja lihi awansowały: Slavia Mozyr i Energetik-BGU Mińsk. Z kolei w wyniku fuzji Lucha Mińsk i Dnepra Mogilev (który spadł z białoruskiej ekstraklasy) powstał jeden klub - Pramień Mogilev. Siedziba tego klubu będzie na pewno w Mogilevie, jednak nazwa klubu jest na tą chwilę "robocza", bowiem żaden z klubów nie ujawnił oficjalnej nazwy klubu.

Oto terminarz pierwszych dwóch kolejek Wyszejszaja Ligi:

1 kolejka (29-31 marca)
FK Slutsk – Energetik-BGU Mińsk