⚽Krycha gol, a Pio odblokowany! Izrael 1-2 Polska!

Za nami mecz 9. kolejki eliminacyjnej grupy G do Mistrzostw Europy 2020. Na stadionie Teddy w Jerozolimie, reprezentacja Izraela nie dała rady biało-czerwonym. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Początkowo mecz mógł się w ogóle nie odbyć. Wszystko przez rakiety jakie są wysyłane ze Strefy Gazy. Przed tym spotkaniem dużo znaków zapytania, m.in. o to, czy w ogóle nasz zespół ma wyjechać na to spotkanie. Były również koncepcje przeniesienia meczu do Cypru bądź Malty, jednak ostatecznie udało się bez problemowo zorganizować dzisiejsze zawody.

Pierwsza połowa to przewaga biało-czerwonych od samego początku. Już w 4. minucie, wynik meczu otworzył Grzegorz Krychowiak - zamykający dośrodkowanie z rzutu rożnego. Z biegiem czasu, Polacy cały czas atakowali, ale wszystkie strzały, w większości Piotra Zielińskiego, bronił bramkarz Izraelu. Wynik po 45. minucie nie uległ już zmianie, było 1-0.

Druga połowa to dalsza dominacja Polaków. W 54. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, Krzysztof Piątek dołożył nogę do piłki i wpisał się na listę strzelców. Niestety, tym razem zmiany dokonane przez selekcjonera biało-czerwonych - Jerzego Brzęczka nie wypaliły, a gra Polaków trochę osłabła. Dowodem na to jest strata bramki w 88. minucie. Piłka po rykoszecie trafiła do Munis Dabbura, który pokonał Wojciecha Szczęsnego. Jeszcze pod koniec meczu doszło do niebezpiecznej sytuacji, gdy jeden z kibiców wbiegł na boisko, a ucierpiał Kędziora, który leżał na murawę i prawdopodobnie go zahaczył. Sędzia zdecydował się przerwać grę, choć nic się nie zmieniło i mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Następny mecz Polaków będzie dość szczególny. Już we wtorek o 20:45, biało-czerwoni zagrają swoje ostatnie spotkanie w ramach eliminacji, z reprezentacją Słowenii.
Na boisku pojawi się Łukasz Piszczek, dla którego będzie to ostatni mecz w kadrze narodowej. Przewiduje się, że rozegra ostatnie 30 minut tego spotkania.

Skład Izraelu: Marciano - Dasa, Tibi, Bitton [ż], Taha (Haziza '43), Ben Harush (Menachem '65) - Kayal (Elmkies '79), Natcho, Glazer - Dabbur, Zahavi

Skład Polski: Szczęsny - Kędziora, Bednarek, Glik, Reca - Frankowski, Bielik [ż], Krychowiak (Furman 84'), Szymański (Lewandowski 63') - Zieliński - Piątek (Klich '70)

Oceny (w skali 1-10) dla reprezentantów Polski po dzisiejszym meczu, wg portalu wSporcie24: