⚽Nowa runda i czas na nowe otwarcie w Śląsku Wrocław
Śląsk Wrocław w zimowym okienku transferowym, zrobił małe przemeblowanie składu. Kupili skrzydłowego z Zambii, zakontraktowali byłego reprezentanta Polski Krzysztofa Mączyńskiego oraz dosłownie godzinę temu, wypożyczyli z Legii, lewego obrońcę Mateusza Hołownię. Dodatkowo przyszedł nowy trener Vítězslav Lavička, który wcześniej trenował m.in. Spartę Praga.
No cóż transfery transferami, ale czas coś powiedzieć o grze Śląska. Tutaj będę miał miał problem, gdyż mogłem obejrzeć tylko 2 mecze, ponieważ reszta meczów, była zamknięta dla publiczności, lub po prostu nie udało się rozegrać, gdyż stan boiska w Turcji na to nie pozwalał. Śląsk grając w sparingach, preferował styl 4-2-3-1, co skutkowało wieloma akcjami podbramkowymi, gdzie brakowało skuteczności. Dodatkowym plusem w Turcji było to, że prawie cały skład był już na tym obozie i można było się w spokoju przygotowywać, bez żadnych roszad transferowych (Hołownia to za chwilę wyjaśnię czemu). Czas napisać trochę o nowych piłkarzach i o moich przewidywaniach na sobotę:
  1. Krzysztof Mączyński – tego zawodnika nie muszę zbyt przedstawiać, jego rolą w Śląsku Wrocław będzie rozgrywanie piłek jak i nauka młodszych kolegów (Gąska, Łabojko i Radecki). Wiek wiekiem, ale transfer w mojej ocenie na plus.
  2. Lubambo Musonda - zawodnik, który pokazał w Lidze Europy przeciwko Lechowi Poznań, że potrafi grać w piłkę. Dodatkowo jest często powoływany do swojej reprezentacji, a swoją szybkością może wiele razy na skrzydle zamieszać obrońcami przeciwników. Tutaj na ocenę moją poczekacie, gdyż naprawdę nie widziałem jego meczów.
  3. Mateusz Hołownia – Nowy zawodnik Śląska Wrocław, który przyszedł do klubu dosłownie kilka godzin temu. Ma za zadanie zastąpić na lewej obronie kontuzjowanego Augusto i zawieszonego za czerwone kartki Đorđe Čotrę. Pomysł bardzo dobry, bo jest młody i perspektywiczny, tylko niestety jest na wypożyczeniu, które obydwa kluby mogą skrócić .
I na zakończenie mojego artykułu. Śląsk Wrocław powinien w sobotę według mnie zagrać otwarty futbol, ale pamiętajmy o tym, że Zagłębie Sosnowiec, kupiło aż 10 nowych piłkarzy i obawiam się o to, że jednak nowi piłkarze zdążą się skomunikować na tyle by zacząć pnąc się do góry w tabeli. Jak mam podać wynik, to stawiam na minimalne zwycięstwo Śląska Wrocław, ewentualnie remis - z tym, że remis nie zadowoli żadnego klubu.
Jacksquad