Sparingi w Sieradzu: ZAKSA, SKRA i nie tylko

Już w następny weekend na sieradzan czekają dwa niezwykłe widowiska. Do miasta przyjeżdżają jedne z najbardziej utytułowanych drużyn polskiej siatkówki: ZAKSA Kędzierzyn Koźle, czyli obecni mistrzowie kraju oraz dobrze znany zespół PGE Skry Bełchatów, ubiegłoroczny półfinalista Siatkarskiej Ligi Mistrzów oraz obecna szósta drużyna Polski.

Warto nadmienić, iż ZAKSA wywalczyła osiem mistrzostw kraju i cztery razy meldowała się w najlepszej ósemce LM, Skra natomiast ma na koncie dziewięć tytułów mistrzowskich i pięć razy stawiali czoła najlepszym europejskim zespołom w Final Four LM. W obydwu klubach nie brakuje świetnych, klasowych zawodników. Niestety, większości wymienionych zawodników może zabraknąć na parkiecie z powodu odbywających się w przyszłym tygodniu Mistrzostw Europy w Holandii.

W drużynie Skry na pewno nie zobaczymy Karola Kłosa, Jakuba Kochanowskiego i Artura Szalpuka, którzy zagrają w Mistrzostwach Europy. Na zgrupowanie swojej kadry uda się również Irańczyk Milad Ebadipour. Z kolei w zespole z Bełchatowa mogą zadebiutować dwaj nowi siatkarze - Norbert Huber (Czarni Radom) oraz Dušan Petković (Argos Volley Sora, Włochy).

Mecz pomiędzy ZAKSA Kędzierzyn Koźle a PGE Skra Bełchatów odbędzie się w piątek 20 września br. o godz. 18:00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu.

To nie koniec siatkarskich emocji. W sobotę natomiast sparing rozegra miejscowy Tubądzin Volley MOSiR Sieradz z Wilkami Wilczyn, który będzie połączony z prezentacją sieradzkiej drużyny. Pojedynek ligowych rywali może stworzyć wyobrażenie, jakie będą wyniki tych drużyn w 2. lidze w nowym sezonie, który startuje 5 października.

To widowisko rozegrane zostanie w sobotę 21 września br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu. Warto wspomnieć, że wszystkie bilety na te spotkania (tj. 299 sztuk) rozeszły się w ekspresowym tempie (w zaledwie jeden dzień!), co wskazuje na duże zainteresowanie siatkówką w Sieradzu.

Jakub Majczak / Kacper Michalak