"Klątwa 3:1" przełamana! Bez straty seta Tubądzin Volley MOSiR Sieradz pokonuje Kasztelana Rozprzę

Wczoraj o godz. 18:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu odbył się mecz 3. kolejki II ligi siatkówki, gr. 3: Tubądzin Volley MOSiR Sieradz - Kasztelan Rozprza.  Z tym rywalem sieradzanie wygrali dwukrotnie w poprzednim sezonie. Nadto ten mecz to spotkanie przełożone z 19 października, na prośbę gości.

Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli byli siatkarze Kasztelana, którzy wygrali we wszystkich spotkaniach i byli na 3 miejscu w lidze, a tuż za nimi była drużyna z Sieradza. Z kolei Tubądzin Volley na inaugurację przegrał w Spale z trzecią drużyną SMS PZPS 3:1, a w meczach z beniaminkami - Spartą Grodzisk Mazowiecki i Lotnikiem Łęczyca wygrali...3:1.

Pierwszy set to asy serwisowe Michała Ślipka i dobre zagrywki Mateusza Kowalskiego. W końcówce pierwszej partii sieradzanie jakby osłabli, czym samym przyjezdni dogonili podopiecznych Bartosza Jabłońskiego. Ostatecznie sieradzanie ponownie uciekli spod toporu dzięki skutecznym atakom Michała Ślipka i wygrali tą część spotkania 25:22.

W drugiej partii sieradzanie wyraźnie odskoczyli Kasztelanowi - momentami nawet na 5 punktów! Tubądzin Volley utrzymywał dalsza przewagę i pokonał zespół z Rozprzy 25:17.
Trzeci set to dobre rozpoczęcie tym razem przez przyjezdnych. Z czasem do głosu doszli sieradzanie, którzy najpierw doprowadzili do wyrównania, następnie toczyli walkę łeb w łeb z Kasztelanem. Ostatecznie, blokiem Michała Mysery sieradzanie wygrali trzeciego seta 25:22 i całe spotkanie 3:0.

[ZOBACZ KONIECZNIE]: Skrót meczu Tubądzin Volley MOSiR Sieradz vs. Kasztelan Rozprza

Skład Tubądzina Volley MOSiR Sieradz: Patryk Smyrski, Krzysztof Porada, Michał Mysera, Michał Pękalski, Mateusz Kowalski (C), Michał Ślipek, Michał Wroniecki - L, Michał Sendalski, Łukasz Rajchelt, Kacper Kujawiak, Adam Sobolewski, Franciszek Jachowicz - L
Trener: Bartosz Jabłoński

Skład Kasztelana Rozprza: Piotr Dłubakowski, Bartosz Gaj, Konrad Kowalewski, Mateusz Markiewicz, Bartłomiej Matejczyk, Adam Pawlikowski, Mateusz Pęczek - L, Dawid Stępniak, Bartosz Woźniak, Artur Ziemba, Bartosz Świrski
Trener: Paweł Kowalczyk