⚽️Warta Sieradz przegrała w kilka minut mistrzostwo jesieni na rzecz RKS Radomsko. W meczu na szczycie IV ligi łódzkiej remis.

Byliśmy świadkami kolejnego szalonego meczu, który był określany hitem kolejki. Tym razem, w przeciwieństwie do ubiegłej soboty, zawitaliśmy na mecz IV ligi łódzkiej. Wicelider i spadkowicz z III ligi, gr. 1 - Warta Sieradz podejmował lidera i beniaminka IV ligi - RKS Radomsko. Warta prowadziła 2:0 do 90-ej minuty, jednak w doliczonym czasie gry beniaminek strzelił dwa gole, a ten szalony mecz zakończył się remisem 2:2, a przyjezdni zostali mistrzem jesieni IV ligi łódzkiej.

Był to mecz o tytuł mistrza jesieni IV ligi łódzkiej. Obie drużyny dzielił zaledwie punkt przewagi, a liderem do tego meczu był rewelacyjny beniaminek z Radomska. "eRKSa" została wzmocniona przed sezonem takimi zawodnikami jak: Adrian Klepczyński (były piłkarz Piasta Gliwice, Polonii Bytom, czy Widzewa Łódź), Paweł Baraniak (król strzelców IV ligi z sezonu 2016/17) oraz Amerykanin senegalskiego pochodzenia - Omar Tall (były piłkarz Stali Mielec).

Pierwsza połowa należała do Warty. W 19. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Mariusz Zawodziński, a strzał głową oddał Jakub Szulc i Warta objęła prowadzenie w tym meczu. Minutę później na sektor gości weszli kibice żółto-niebieskich w liczbie 252 osób, którzy dopingowali swój zespół przez cały mecz i zachowywali się w porządku.

W drugiej połowie, po kilkunastu minutach od rozpoczęcia gry, kibice oglądali, jak sędzia Paweł Pskit podyktował rzut karny dla zespołu z Radomska, ale po konsultacji ze sędzią liniowym zmienił jednak decyzję i przyjezdnym podyktował rzut rożny. W 82. minucie Przemysław Nawrocki pokonał golkipera gości po ojechaniu dwóch defensorów gości i płaskim strzale z dystansu zza pola karnego i biało-zieloni prowadzili już 2:0. Niesamowita była ostatnia minuta meczu i doliczony czas gry. Łukasz Gloc, który w 71. minucie wszedł na boisko strzelił dwie bramki - najpierw w 90. minucie, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry bramką z rzutu wolnego zapewnia remis i mistrza jesieni RKS-owi Radomsko. Szał w sektorze gości, wkurzenie wśród kibiców Warty.

Warta Sieradz vs. RKS Radomsko 2:2 (1:0)
Bramki dla Warty: Jakub Szulc '20, głową, Przemysław Nawrocki '81
Bramki dla RKSu: Łukasz Gloc '89, '90+4, z rzutu wolnego
Widzów: ok. 600