Orzeł Łódź pechowo przegrał z Unią Tarnów

Orzeł Łódź w 10. kolejce Nice 1 Ligi Żużlowej przegrał kolejny mecz, tym razem z Unią Tarnów.
Ostateczny wynik starcia: 44-46.

Początkowo, łódzki Orzeł radził sobie lepiej wygrywając pierwsze trzy biegi, ale z czasem pojawiały się pierwsze problemy. Zaczęło się od falstartów, za które zawodnicy byli dyskwalifikowani. Z czasem brakowało kolejnych punktów.

W 7. biegu na pierwszym zakręcie doszło do poważnej kraksy. O pozycję walczyli: Rohan Tungate z Orła i Mateusz Cierniak z Unii. Ten drugi zahaczył o przednie koło rywala, a później z impetem uderzył w tylne koło motocykla Tobiasza Musielaka. Żużlowiec Orła wraz z motocyklem przekoziołkował przez lewy bark i z dużą siłą uderzył w tor. Musielak został przetransportowany karetką z podejrzeniem złamania nogi, później mówiło się o skręceniu kolana, a ostatecznie okazało się, że to zerwane wiązadła. Warto dodać, że ten sam zawodnik wrócił miesiąc temu do "czarnego sportu", a teraz ponownie będzie go czekać dłuższa przerwa.

Kolejna pechowa sytuacja wydarzyła się w 11. biegu, gdzie Daniel Jeleniewski startował do wyścigu ze skrajnego, czwartego pola. Gdy sędzia dał znak do rozpoczęcia wyścigu, taśma poszła w górę, ale tylko z jednej, wewnętrznej strony toru. Zawodnik zahaczył o nią głową i został zrzucony z motocykla. Mimo to, Jeleniewski wygrał ten bieg i dał prowadzenie Orłowi.

Przed ostatnim, 15. biegiem, Unia Leszno prowadziła z Orłem Łódź dwoma punktami. Dwóch żużlowców Orła musiałoby ukończyć wyścig na 1. i 2. miejscu. Niestety tak się nie stało i tarnowski duet Ljung-Kułakow przypieczętował przewagę Unii zwyciężając ostatecznie 46-44.

Po tym meczu, Unia Tarnów została wiceliderem Nice 1 Ligi Żużlowej.
Orzeł Łódź zajmuje przedostatnie, szóste miejsce w tabeli.

Tabela NICE 1 LIGI ŻUŻLOWEJ
M Z R P Pkt.
1 PGG ROW Rybnik 9 7 0 2 17
2 Unia Tarnów 7 5 0 2 11