⚽Brzęczek miał nosa - Polacy jadą na podbój Europy!

W 8. kolejce eliminacji do mistrzostw Europy 2020, reprezentacja Polski pewnie pokonała reprezentację Macedonii Północnej. Na stadionie Narodowym w Warszawie było 2-0 dla biało-czerwonych, choć do przerwy było bezbramkowo. Zwycięstwo i pewny awans na EURO 2020 dały nam dzisiaj dwie natychmiastowe bramki zdobyte przez dwóch świeżo wpuszczonych zmienników.

Po czwartkowym meczu z Łotwą, (o którym również pisaliśmy w innym artykule), Polacy utrzymali się na pozycji lidera w swojej grupie z 16 punktami na koncie. Dzisiejsze zwycięstwo z Macedończykami, dałoby dzisiaj biało-czerwonym gwarantowany awans na kolejną dużą imprezę... no i udało się!

Od samego początku, Polacy chcieli dobrze zacząć to spotkanie, jednak ponownie brakowało skuteczności lub walczyliśmy ze śliską murawą. Już w 10. minucie, Grzegorz Krychowiak popisał się pięknym strzałem z dystansu. Podczas bronienia tej "bomby", ucierpiał macedoński bramkarz - Stołe Dimitriewski, który do końca pierwszej połowy zagrał już z plastrem na rozciętym czole. W pierwszej połowie ucierpiał też Jacek Góralski, któremu zaczęła lecieć krew z nosa. Pierwsza połowa nie była nudna, gdyż to głównie Polacy atakowali pole karne przeciwnika. Do przerwy był jednak bezbramkowy remis.

Druga połowa to kolejne akcje Polaków, ale dalej nieskuteczne. W 73. minucie, z boiska zeszli: Grosicki i Nestorovski, a za nich pojawili się: Frankowski oraz Trajkovski. Już minutę później, Przemysław Frankowski, który na co dzień gra w amerykańskiej MLS, w barwach Chicago Fire, zaliczył tzw. wejście smoka i strzelił bramkę na 1-0, przy której asystował mu kapitan biało-czerwonych - Robert Lewandowski.

Wcześniej (w 68. minucie), selekcjoner Polaków - Jerzy Brzęczek zdecydował się wpuścić Arkadiusza Milika za Sebastiana Szymańskiego. Jak się okazało i ta zmiana była strzałem w dziesiątkę. Nasz lewonożny napastnik, grający na co dzień w Napoli, popisał się pięknym i soczystym strzałem z dystansu, przy którym macedoński bramkarz był bez szans. W 80. minucie mieliśmy 2-0, przy tej akcji również asystował "Lewy".

Mecz zakończył się wynikiem 2-0, co daje nam kolejne 3 punkty i kolejny miesiąc na pozycji lidera. Dodatkowo to spotkanie już dziś zagwarantowało nam udział w zbliżających się mistrzostwach Europy 2020!

Warto dodać, że sędzią dzisiejszego spotkania był kontrowersyjny Hiszpan - Mateu Lahoz, który podczas dzisiejszego spotkania pokazał aż 9 żółtych kartek!!! (6 dla Macedończyków, 3 dla Polaków)

Skład reprezentacji Polski:
Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek(ż), Reca(ż) - Góralski, Krychowiak - Szymański(ż) (Milik 68'), Zieliński (Piątek 92'), Grosicki (Frankowski 73') - Lewandowski

Skład reprezentacji Macedonii Północnej:
Dimitrievski - Ristovski (Radeski 82'), Musliu(ż), Ristevski - Bejtulai, Nikolov(ż) (Stoilov 88'), Spirovski(ż), Alioski(ż) - Elmas - Pandev(ż), Nestorovski(ż) (Trajkovski 73')

Oceny (w skali 1-10) dla reprezentantów Polski po dzisiejszym meczu, wg portalu wSporcie24: