Co słychać w siatkarskiej lidze mistrzów świata?

Za nami start najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. 26 października rozpoczęliśmy kolejny sezon pełen emocji. Dwudziesty, jubileuszowy sezon zainaugurowało spotkanie w Olsztynie. Miejscowy Indykpol Olsztyn wygrał po pięciosetowym meczu z Czarnymi Radom. Po rozegranych do tej pory 16 meczach (stan na 2 listopada) nasuwa nam się już kilka wniosków.

Niemoc Resovii

Fatalny start drużyny prowadzonej przez Piotra Gruszkę. Kolejny sezon drużyna z Podkarpacia rozpoczyna od serii porażek. Mimo wzmocnień, które na pewno są zasługą prezesa Krzysztofa Ignaczaka, Resovia nie potrafi znaleźć wspólnego języka. Ich gra jest niedokładna, przerywana oraz nieprzyjemna dla oka. Można powiedzieć, że w pierwszym meczu sezonu z GKS Katowice to jednym zawodnikiem, który był obecny na boisku w drużynie z Rzeszowa był Nicolas Hoag. To on w większości przyjmował i atakował piłki, które wcale nie były tak dobrze wystawione, a przecież na rozegraniu grał Marcin Komenda. Marcin, który przyzwyczaił nas do bardzo dobrej gry w reprezentacji. Czy jest to wina zbyt krótkiego okresu przygotowawczego spowodowanego kadrą? Komenda, w wywiadzie pomeczowym zapewniał, że zespół nie może usprawiedliwiać się małym zgraniem, bo przecież są zawodowcami.

Fenomenalny beniaminek

No właśnie, fenomenalny beniaminek czy może słabość Resovii? Na pewno w pierwszym meczu Ślepska Suwałki w Plus lidze ten zespół wyglądał świetnie. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Kowala pokonała jednego z kandydatów do medalu 3:1. Na dodatek mecz odbył się na obcym dla nich terenie, na rzeszowskim Podpromiu. Wymiana połowy składu w porównaniu do poprzedniego sezonu nie wyszła na złe, a wręcz przeciwnie, przyniosła niespodziewane efekty.

Lubińskie show

Cuprum Lubin od początku sezonu funduje swoim kibicom niesamowite emocje. Tylko szkoda, że... na wyjeździe. Z trzech, do tej pory, rozegranych meczów drużyna z Lubina zagrała 2 tie breaki. Oba na obcym terenie, w Zawierciu (przegrany) oraz w Bełchatowie (wygrany). Te mecze były jednak przedzielone domowym spotkaniem u siebie z Jastrzębskim Węglem. No i w tym meczu śmiało można powiedzieć, że mamy kandydata do najkrótszego seta sezonu. Set numer 3 drużyna z Jastrzębia wygrała 25:7! Takie rzeczy na pewno rzadko spotykamy na najwyższym poziomie.

Spotkanie weteranów

Trefl Gdańsk vs Skra Bełchatów, czyli Michał Winiarski jako trener vs Mariusz Wlazły jako zawodnik. Obaj panowie odgrywali kluczowe role w zdobywaniu mistrzostwa świata przez Polskę w 2014 roku. Dziś, jeden już jako trener, a drugi u schyłku kariery. Górą okazała się ekipa Wlazłego, chociaż sam Mariusz w tym meczu grał tylko epizodycznie.

Plus Liga tie-breakiem stoi

Na 16 rozegranych spotkań, aż 6 kończyło się po 5 setach. To świadczy o bardzo wyrównanym poziomie drużyn. Są to tylko świetnie informacje, bo kibice mogą oglądać długie emocjonujące spotkania, co tylko zwiększa popularność naszej rodzimej ligi.

Od tego weekendu zapraszam na cokolejkowy hit Plus ligi, z którego będzie relacja na naszej stronie. Z kolejki numer 3 wybrałem stracie w Jastrzębiu, gdzie miejscowy Jastrzębski Węgiel podejmie obecnego mistrza Polski, czyli Zaksę Kędzierzyn Koźle. Relacja już niedługo na naszej stronie, serdecznie zapraszam.