Thriller na 10tce! Dopiero po tie-breaku Tubądzin Volley MOSiR Sieradz pokonał rezerwy SMS PZPS Spała

W rozegranym awansem (mecz miał się pierwotnie odbyć w sobotę 25 listopada) meczu II ligi siatkówki, gr. 3, Tubądzin Volley MOSiR Sieradz po ponad dwugodzinnym i emocjonującym meczu, pokonał drugą drużynę SMS PZPS Spała 3:2 (25:16, 20:25, 20:25, 25:16, 15:7). Sieradzanie są nadal liderami tabeli w swojej grupie i są na najlepszej drodze aby zagrać w finale II ligi i walczyć o awans na zaplecze PlusLigi siatkarzy!

Ten przełożony z soboty mecz 9. kolejki II ligi siatkarskiej, gr. 3 zapowiadał się bardzo emocjonująco - w końcu lider tabeli podejmował trzecią drużynę.

Pierwszy set to zdecydowana przewaga sieradzan, którzy wygrali pierwszą partię 25:16. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście, którzy zdobywali punkty najczęściej przez blok - momentami licealiści ze Spały prowadzili nawet przewagą 8 punktów, ale jednak druga drużyna SMS wygrała 20:25. Zawodnicy ze Spały uciekli gospodarzom także na początku trzeciego seta. Zespół Radosława Szymczaka zbliżył się w pewnym momencie do przyjezdnych na punkt, jednak goście uciekli przeciwnikom i wygrali takim samym rezultatem, jak w drugim secie - 20:25. Sieradzanie otrząsneli się w czwartym secie i bez problemu wygrał (jak w pierwszym secie) 25:16.

Było więc 2:2, więc o tym, kto wygra to spotkanie, zadecydował tie-break. Od początku sieradzanie zdobyli przewagę, którą utrzymali do końca spotkania, pewnie wygrywając z młodą ekipą ze Spały 15:7 i całe spotkanie 3:2.

Tym spotkaniem, siatkarze dojechali do półmetku sezonu. Następne spotkanie w Sieradzu dopiero 1 grudnia, kiedy to sieradzanie podejmą LUKS Wilki Wilczyn.

Jednak już w środę, w ramach II rundy Pucharu Polski, beniaminek II ligi podejmie trzecią drużynę 1 ligi siatkarskiej - Krispol Września. Mecz w środę o godz. 19:00 w Sieradzu.

Fragment z meczu możesz zobaczyć w naszej telewizji internetowej - wSporcie24.tv