Cud nad Wartą! Tubądzin Volley MOSiR Sieradz pokonuje lidera siatkarskiej I ligi 3:1 w Pucharze Polski!

Wczoraj w nocy cały siatkarski Sieradz nie spał! Dlaczego? Lider trzeciej grupy siatkarskiej II ligi - Tubądzin Volley MOSiR Sieradz pokonał aktualnego lidera siatkarskiej I ligi - APP Krispol Września 3:1 (25:20; 23:25; 25:22; 25:22) w meczu II rundy siatkarskiego Pucharu Polski.

Dla wszystkich sympatyków sieradzkiej siatkówki było to święto - nigdy w historii nie przyjechał do nadwarciańskiego miasta z pierwszoligowcem! A już tym bardziej z liderem!

Przed rozpoczęciem meczu, statuetką i koszulką z podpisami wszystkich zawodników został nagrodzony pierwszy prezes klubu - Witold Marcinkowski, który złożył rezygnację z funkcji prezesa. W imieniu naszej redakcji - DZIĘKUJEMY!

Mecz znakomicie rozpoczęła ekipa Radosława Szymczaka, którzy prowadzili nawet z przewagą pięciu punktów. Goście po pewnym czasie zaczęli odrabiać straty i zbliżyli się na zaledwie jeden punkt. Pierwszego seta sensacyjnie wygrali gospodarze 25:20.

W drugim secie, Krispol prowadził na początku seta aż 5:0, jednak po kilku atakach, sieradzanie wyrównali na 5:5. Potem set był niezwykle zacięty i obie drużyny zamieniały się prowadzeniem. Nagle podopieczni trenera Mariana Kardasia (legendy polskiej siatkówki - przyp. red.) powiększyli przewagę do czterech punktów. Jednak sieradzanie ponownie doprowadzili do remisu. Końcówka była bardzo zażarta, ale seta wygrywa tylko jedna drużyna - a wygrali go zawodnicy z Wielkopolski 23:25.

Trzeci set świetnie rozpoczęli Tubądzina Volley, którzy objęli prowadzenie, szczególnie imponując grą w obronie. Krispol wyrównał i po raz kolejny licznie przybyli na ten mecz - pomimo środka tygodnia - kibice oglądali bardzo emocjonującą końcówkę, z której zwycięsko wyszli ich ukochana drużyna - 25:22.

Czwarty set był decydujący i był bardzo wyrównany. Tubądzin Volley grał świetnie blokiem, dzięki czemu uciekli wrześnianom na kilka minut. Ostatecznie sieradzanie wygrali 25:22 i tym samym cały mecz 3:1!

W następnej rundzie sieradzanie zagrają z wiceliderem siatkarskiej I ligi - Stalą Nysa.

W meczach ligowych: W II lidze, gr. 3 Tubądzin Volley pauzuje (ponieważ najbliższy sobotni mecz z SMS PZPS II Spała został przełożony na ubiegłą niedzielę - więcej o meczu przeczytasz tutaj). Z kolei w I lidze Krispol Września jedzie do Nysy na mecz ze wspomnianą wcześniej Stalą.

Fragment z meczu możesz zobaczyć w naszej telewizji internetowej - wSporcie24.tv

Skład Tubądzin Volley MOSiR Sieradz: 1. Patryk Smyrski, 2. Krzysztof Porada, 3. Patryk Spychała, 4. Michał Mysera, 13. Mateusz Kowalski (C), 14. Michał Ślipek, 7. Michał Wroniecki - L

Ławka rezerwowych: 12. Franciszek Jachowicz, 9. Krystian Wójcik, 10. Bartosz Małecki, 11. Hubert Rychtelski, 15. Kajetan Płachta, 16. Rafał Kubiak, 25. Szymon Karnkowski

Trener: Radosław Szymczak

Skład APP Krispol Września: 3. Maciej Krysiak, 4. Filip Troczyński, 7. Adam Lorenc, 11. Rafał Berwald, 12. Wojciech Każmierczak (C), 18. Bartosz Adamski, 2. Tomasz Kuś - L

Ławka rezerwowych: 1. Filip Frankowski, 6. Mateusz Zawalski, 8. Tomasz Narowski, 9. Damian Wierzbicki, 13. Mateusz Jóźwik, 15. Patryk Ligocki - L

Trener: Marian Kardas