Tubądzin Volley w drodze po siatkarską 1 ligę. Przystanek: Wilki Wilczyn

W ten weekend odbyły się męcze II rundy fazy play-off w walce o siatkarską 1 ligę. Tubądzin Volley MOSiR Sieradz podejmował we własnej hali drużynę Wilki Wilczyn. Podopieczni trenera Radosława Szymczaka mieli więcej czasu na przygotowania, niż przeciwnicy. W meczu do 3 zwycięstw sieradzanie łatwo wygrali 3:0 z AZS 2020 Częstochowa. Wilki z kolei w środę zapewnili sobie awans do II rundy. Dopiero w 5 - decydującym meczu pokonali SMS PZPS Spała i na przygotowania do meczu z sieradzanami mieli... 2 dni! Zapraszamy na relację z obydwu spotkań:

SOBOTA, 9 marca 2019 r., godz. 18:00

Pierwszy set zaczął się dobrze dla gości z Wielkopolski. Objęli prowadzenie. Sieradzanie wyrównali przy punkcie. W pewnym momencie toczyła się wyrównana walka z 1-2 punktami przewagi gości. W momencie, gdy trener Tubądzina Volley po raz pierwszy wziął czas, Wilki prowadziły 12:16. Od tego momentu, drużyna Artura Hofmana dominowała w tej części spotkania i sieradzanie przegrali 16:25.

Drugi set tym razem dobrze zaczęli sieradzanie,którzy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Po pierwszej przerwie na żądanie trenera Wilków, to przyjezdni grali lepiej. Z czasem zespół z Wilczyna gonił sieradzan, ale Tubądzin Volley utrzymywał przewagę paru punktów. Ten set skończył się rezultatem 25:20 dla gospodarzy.

Sieradzanie i trzeci set rozpoczęli ładnie i dzięki dobrym atakom gospodarzy, prowadzili 7:1. Zespół z Sieradza dalej miał sporą przewagę nad Wilka i dominował nad swoim przeciwnikiem. Jak się skończył ten set? 25:17 dla sieradzan.

Czwarty set jeszcze raz zaczęli ładnie sieradzanie, prowadząc 4 punktami. Nagle Wilki dogoniły Tubądzin Volley i wyrównały na 9:9. Był od tego momentu wyrównany pojedynek, aż niespodziewanie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Dalej toczyła się wyrównana walka. W końcówce seta, mistrz rundy zasadniczej wyszedł na 3 punkty przewagi i był bliski wygrania całego meczu. Goście wybronił jednak 3 setballe. Ostatecznie Tubądzin Volley MOSiR Sieradz wygrał ten set 25:23 i cały mecz 3:1.

Po meczu jeden ze sponsorów ufundował nagrodę dla MVP spotkania, którym został libero Tubądzina Volley - Michał Wroniecki.

Skład Tubądzina Volley MOSiR Sieradz: Patryk Smyrski, Krzysztof Porada, Patryk Spychała, Michał Mysera, Michał Wroniecki - L, Kamil Wójcik, Bartosz Małecki, Hubert Rychtelski, Franciszek Jachowicz - L, Mateusz Kowalski (C), Michał Ślipek, Kajetan Płachta, Rafał Kubiak, Szymon Karnkowski

Trener: Radosław Szymczak

Skład Wilki Wilczyn: Michał Muszyński, Karol Zimniak, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Robert Brzóstowicz, Błażej Płomiński (C), Igor Wypijewski, Wojciech Pernak, Wojciech Pańka - L

Trener: Artur Hoffman

NIEDZIELA 10 marca 2019 r., godz. 18:00

W niedzielne popołudnie rozegrano drugie spotkanie, pomiędzy Tubądzinem Volley, a Wilkami. Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj, siatkarzy wyprowadzali na parkiet dzieci z klasy sportowej o profilu siatkówka. "Serce sieradzkiej siatkówki" szczelnie i do ostatniego miejsca wypełnili kibice, którzy przez cały mecz zagrzewali swój zespół do walki.

W pierwszym secie zawodnicy z Wilczyna pierwsi objęli prowadzenie i zakończyli tą partię zwycięstwem 21:25

Drugi set to zwycięstwo podopiecznych Radosława Szymczaka nad gośćmi z Wielkopolski, wygrywając 25:16

Trzecia partia pokazała popis gry gospodarzy w bloku. Tubądzin Volley pokonał przyjezdnych 25:18

Ostatnia część tego zaciętego pojedynkami była bardzo nerwowa - dominowały kłótnie z sędzią głównym spotkania. Walka była bardzo wyrównana. Zwycięsko z tej bitwy wyszli sieradzanie, którzy pokonali zespół z Wilczyna 25:19 i tym samym cały mecz 3:1

Teraz rywalizacja przenosi się do wsi położonej niedaleko Konina, na halę Wilków. W drugiej parze II rundy fazy play-off II ligi, Bzura Ozorków prowadzi z Czarnymi Rząśnia 2:0 w meczach do 3 zwycięstw. Jeśli sieradzanie wyjdą z tego starcia zwycięsko, zagra w turniejach półfinałowych o 1 ligę siatkówki z dwiema drużynami z grupy 2 II ligi. Potencjalnymi rywalami mogą być zwycięzcy par: BAS Białystok/AZS UWM Olsztyn i Legia Warszawa/Metro Warszawa

Skład Tubądzina Volley MOSiR Sieradz: Patryk Smyrski, Krzysztof Porada, Patryk Spychała, Michał Mysera, Michał Wroniecki - L, Kamil Wójcik, Bartosz Małecki, Hubert Rychtelski, Franciszek Jachowicz - L, Mateusz Kowalski (C), Michał Ślipek, Kajetan Płachta, Rafał Kubiak, Szymon Karnkowski

Trener: Radosław Szymczak

Skład Wilki Wilczyn: Tomasz Robak, Michał Muszyński, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Robert Brzóstowicz, Błażej Płomiński (C), Igor Wypijewski, Wojciech Pernak - L, Wojciech Pańka - L

Trener: Artur Hoffman