Tubądzin Volley MOSiR Sieradz w drodze po siatkarską 1 ligę. W I fazie play-off grają z Eco-Team AZS 2020 Częstochowa

W weekend 16-17 lutego, będą rywalizować ze sobą siatkarze Tubądzina Volley MOSiR Sieradz i Eco-Team AZS 2020 Częstochowa. Będzie to w ramach I rundy play-off walki o siatkarską 1 ligę. Obie drużyny grały w tym sezonie dwukrotnie - w obu spotkaniach (u siebie i na wyjeździe) sieradzanie wygrali po 3:0. I runda fazy play-off będzie się toczyć do 3 zwycięstw - trzecie (i ewentualnie czwarte) spotkanie odbędzie się w Częstochowie w weekend 2-3 marca. Relacje z pierwszych dwóch meczów znajdziecie w jednym artykule.

SOBOTA 16 LUTY, GODZ. 18:00

Mecz rozpoczął się minutą ciszy spowodowanej żałobą narodową po śmierci byłego premiera - Jana Olszewskiego.

Pierwszy set zaczął się dobrze dla sieradzan. Do 5 punktu wszystko szło ładnie, jednak od tego punktu częstochowianie doprowadzili do remisu, a następnie walka toczyła się "punkt za punktem". Po 10 punkcie sieradzanie zaczęli uciekać przyjezdnym na 2-3 punkty, a następnie jeszcze mocniej uciekali punktowo AZS-owi. Tej przewagi podopieczni Radosława Szymczaka nie oddali już do końca i wygrali z AZS-em 25:17.

Drugi set rozpoczęli dobrze sieradzanie, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Goście ze Śląska nie składali broni i walczyli z sieradzanami, jednak to gospodarze grali lepiej i z czasem uciekali na 5 punktów przewagi. Tubądzin Volley pokazywał klasę, a bezradna młodzież z Częstochowy traciła kolejne punkty - w pewnym momencie było 13:3 dla Sieradza! Przy 20 punkcie dla sieradzan, przyjezdni zdobyli 2 punkty przez bloki. Ostatecznie, w 3 piłce setowej, sieradzanie wygrali drugiego seta 25:15

W trzecim secie prowadzenie objęli zawodnicy spod Jasnej Góry. Gospodarze dogonili ich przy piątym punkcie częstochowian. Po tym walka toczyła się już "punkt za punkt". Sieradzanie po raz kolejny uciekli na kilka punktów przewagi przyjezdnym i tej przewagi nie oddali już do końca, pokonując Eco-Team AZS 25:22 i tym samym cały mecz 3:0.

Skład Tubądzina Volley MOSiR Sieradz: Krzysztof Porada, Patryk Spychała, Michał Mysera, Kamil Wójcik, Mateusz Kowalski (C), Michał Ślipek, Michał Wroniecki - L

Na ławce rezerwowych: Patryk Smyrski, Bartosz Małecki, Hubert Rychtelski, Franciszek Jachowicz - L, Kajetan Płachta, Rafał Kubiak, Szymon Karnkowski

Trener: Radosław Szymczak

Skład Eco-Team AZS 2020 Częstochowa: Patryk Drążek, Oskar Moroziuk, Konrad Pieszka, Oskar Rakus (C), Łukasz Pałuszka, Jakub Makówka, Kacper Skopiński - L

Na ławce rezerwowych: Kamil Pachurka, Jakub Duda, Krzysztof Kołodziej - L, Kacper Kupczak, Arkadiusz Fijałkowski, Jakub Kamiński, Jan Pogodziński

Trener: Wojciech Pudo

NIEDZIELA 17 LUTEGO, GODZ. 18:00

W niedzielę odbył się drugi mecz I rundy fazy play-off w walce o siatkarską 1 ligę. Po wczorajszej wygranej, Tubądzin Volley chciał pokonać zespół z Górnego Śląska i jechać spokojnie do Częstochowy na (być może) ostatni mecz tej pary. Przeciwnikiem zwycięzcy tej pary, będzie lepszy zwycięzca 3 spotkań Wilki Wilczyn - SMS PZPS II Spała.

Pierwszy set rozpoczęli dobrze gracze ze Śląska, potem sieradzanie się przebudzili, wyrównując, a następnie toczyła się wyrównana walka. Nagle sieradzanie zaczęli odskakiwać swoim rywalom, zdobywając kolejne punkty. Tego prowadzenia już nie oddali do końca, pokonując częstochowian 25:19

Drugi set tym razem dobrze zaczęli sieradzanie. Z czasem goście ze Śląska doprowadzili do wyrównania, ale ekipa Radosława Szymczaka ponownie objęła prowadzenie. Do końca tej partii sieradzanie byli na niewielkim prowadzeniu i ostatecznie wygrali drugi set 25:22.

W trzecim secie prowadzenie pierwsi objęli sieradzanie, którzy z czasem demolowali zespół z Częstochowy - zagrywkami i blokiem zdobywali głównie punkty, w pewnym momencie prowadząc nawet 15:1! Sieradzanie podobnie jak w drugim secie, nie oddali tej przewagi do końca i rozwalili doszczętnie swoich rywali 25:10!

Na meczu był obecny Poseł na Sejm RP - Paweł Rychlik, który wręczył nagrodę dla MVP obydwu spotkań, którym został kapitan Tubądzina Volley - Mateusz Kowalski.

Skład Tubądzina Volley MOSiR Sieradz: Krzysztof Porada, Patryk Spychała, Michał Mysera, Kamil Wójcik, Mateusz Kowalski (C), Michał Ślipek, Franciszek Jachowicz - L

Na ławce rezerwowych: Patryk Smyrski, Bartosz Małecki, Hubert Rychtelski, Michał Cieślak - L, Kajetan Płachta, Rafał Kubiak, Szymon Karnkowski

Na ławce rezerwowych: Kamil Pachurka, Jakub Duda, Jan Pogodziński - L, Kacper Kupczak, Arkadiusz Fijałkowski, Jakub Kamiński, Dominik Teklak