⚽Argentyński talent trafi do Juventusu

Rzadko się zdarza, żeby NIELETNI piłkarz pochodzący z Ameryki Południowej trafił do europejskiej potęgi. Nawet Brazylijczycy Rodrygo Goes i Vinícius Júnior zanim trafili do Realu Madryt musieli ukończyć 18 lat, żeby tam trafić. Matías Soulé ma 16 lat i od Nowego Roku będzie zawodnikiem Juventusu.

Matías Soulé urodził się 15 kwietnia 2003 roku. Na co dzień gra w zespole U20 Club Atlético Vélez Sarsfield oraz jest reprezentantem Argentyny U16. Chociaż 16-latek nie jest znany większości futbolowego świata, jest wysoko oceniany w Ameryce Południowej. Młody argentyński napastnik jest  już porównywany do Lionela Messiego, czy do Angela di Marii.

Od 1 stycznia 2020 roku zostanie zawodnikiem Juventuu. W wyścigu po młodego Argentyńczyka brały udział oba madryckie kluby (Real i Atletico), być może świadczy o szumie wokół niego.

Jedyną przeszkodą, która mogła stanąć na drodze do tego transferu była FIFA. Klub z Turynu wysłał do FIFA specjalne pismo z prośbą o umożliwienie zatrudnienia argentyńskiego juniora. Światowa federacja piłkarska wyraziła zgodę na przeprowadzenie transakcji, dlatego wychowanek Velez od nowego roku będzie reprezentował "Starą Damę".

Prawdopodobnie natychmiast zostanie przesunięty do Juventusu U23 grającego w grupie pierwszej Serie C. Rezerwy "Bianconeri" zajmują na ten moment 11. miejsce (na 20 zespołów).