⚽Derby stolicy w 1/8 Pucharu Polski? Wszystko jest możliwe

W 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski mogą być derby stolicy! I nie jest to mowa o meczu Legii z Polonią! Kiedy kluby PKO Ekstraklasy (Pogoń Szczecin, Wisła Płock, czy Śląsk Wrocław) odpadły już z Pucharu Polski, to Warszawa ma 2 zespoły w najlepszej szestnastce tegorocznej edycji. I co ciekawe, jedna gra w PKO Ekstraklasie, a druga w III lidze, gr. 1.

Legia II Warszawa vs. Legia Warszawa?

Nie jest wykluczony ten pojedynek. Ostatni przypadek, kiedy obie drużyny Legii grały w Pucharze, to był 1952 rok. Rezerwy Legii dotarły aż do finału Pucharu Polski, kiedy pierwszy zespół odpadł wtedy w 1/8 finału. W XXI wieku to trzeci przypadek, kiedy to w centralnej edycji Pucharu jeden klub ma dwie drużyny. Wcześniej były to Bytovia II Bytów (w 2009 roku) oraz Odra II Opole (edycja 2003/2004). Drużyna rezerw wicemistrza Polski - jak już wspominaliśmy - gra na co dzień w pierwszej grupie III ligi. Swoje domowe mecze rozgrywa na Dozbud Arena w Ząbkach. Trenerem Legii II jest Piotr Kobierecki. W naszym artykule o roli doświadczonych zawodników w rezerwach wspomnieni byli dwaj najbardziej doświadczeni zawodnicy rezerw: Radosław Pruchnik i Luksemburczyk Chris Philipps.

Jak przebiegały drogi obu drużyn Legii do 1/8 finału?

Trzecioligowiec w pierwszym meczu pokonał pierwszoligowca - Wigry Suwałki 2:0 po bramkach Michała Mydlarza w 62. minucie oraz Kacpra Wełniaka w 91. minucie. We środowym meczu również za rywala mieli pierwszoligowca - tym razem Odrę Opole. Tutaj "Legioniści" wygrali skromniej, bo 1:0, a bramkę na wagę awansu strzelił w 75. minucie Patryk Konik, który na meczach pierwszej drużyny...dopinguje podopiecznych Aleksandra Vukovicia z "Żylety"!

MECZE LEGII II WARSZAWA W PUCHARZE POLSKI

Z kolei czwarta obecnie drużyna Ekstraklasy swoją drogę rozpoczęła w Niepołomicach meczem z pierwszoligową Puszczą. "Legioniści" wygrali to spotkanie 0:2 po bramkach Mateusza Wieteski w 41. minucie i José Kanté w 90. minucie. Również w środę, stołeczny zespół zagrał mecz z drugoligowym Widzewem Łódź. Nie bez powodu to spotkanie nazywane jest "polskim klasykiem". Początki tych spotkań sięgają odległych czasów, a kibice obu drużyn nie przepadają za sobą. W tym meczu było gorąco! Do przerwy było 0:0. Po 8 minutach od rozpoczęcia drugiej połowy wicemistrz Polski prowadził już 0:2 po bramkach José Kanté (48') i Pawła Wszołka (52'). Widzewiacy nie odpuszczali i bramki zdobywali: z rzutu karnego Marcin Robak (58') oraz samobójcze trafienie zanotował Artur Jędrzejczyk (73'). Decydujący głos miał jednak Igor Lewczuk, który w 84. minucie pokonał Wojciecha Pawłowskiego i dał swojemu zespołowi awans do 1/8 finału.

MECZE LEGII WARSZAWA W PUCHARZE POLSKI:
Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 0:2. Skrót meczu (Polsat Sport)
Widzew Łódź - Legia Warszawa 2:3. Skrót meczu (Polsat Sport)

Czy Legia zagra ze swoimi rezerwami? Wszystko się okaże 5 listopada o 12:00, kiedy to odbędzie się losowanie 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na kanale Łączy Nas Piłka.