⚽Mecz Charytatywny - Wisła Kraków

Wszyscy z was znacie historię Wisły Kraków, która nie raz nie dwa, przynosiła nam kibicom, wiele radości jak i wiele smutków. W tym tygodniu, a właściwie już jutro, na stadionie Wisły przy ulicy Reymonta, odbędzie się bardzo ciekawy mecz, mecz Wisły Kraków „Oldboyów” z obecną kadrą Wisły,. Cel jest charytatywny .. Czas przedstawić kilku zawodników, którzy z tego co wiem, mają grać w tym meczu, lub siedzieć na trybunach. Przedstawiamy Wam gwiazdy tamtej Wisły:

Maciej Żurawski: Były napastnik Wisły jak i reprezentacji Polski. Do Wisły przyszedł z Lecha Poznań w 1999 roku, grając tam aż do 2005 roku, zdobywając wtedy z Wisłą aż 4 mistrzostwa Polski, jak i również 2 razy Puchar Polski. Potem po kilku latach wrócił do Wisły Kraków i grał w latach 2010-2011, a obecnie jest komentatorem.

Kamil Kosowski - jak dla mnie żywa legenda Wisły. Kiedy Wisła miała problem z licencją, powiedział wprost, że jak będzie miał możliwość, będzie grał w tej drużynie, a pamiętajmy, że Kamil już młody nie jest. Kamil grał w Wiśle w latach 1999-2008, z trzema wypożyczeniami do 1.FC Kaiserlautern, Chievo Verona i Southampton. W Wiśle słynął z świetnych dośrodkowań, chociaż potrafił również trafić gola. Do Wisły jeszcze raz wrócił w 2013 roku. Obecnie Kamil prowadzi w Bielsku-Białej... pączkarnie.

Kolejnym zawodnikiem którego warto przypomnieć jest... Artur Sarnat. Artur był bramkarzem Wisły w latach 1993-2001, akurat wtedy Wisła dużych sukcesów nie odnosiła, ale zagrał w Wiśle 199 meczów. Niestety pan Artur miał problemy z korupcją w Polsce, przez to został zdyskwalifikowany, mimo wszystko obiecał, ze jutro będzie.

Ostatnim, jak dla mnie jednym z najlepszych trenerów w Polsce, który również potwierdził obecność swoją, jest pan Henryk Kasperczak. Ten trener to istna legenda nie tylko Wisły, ale i polskiej reprezentacji, jeden z najlepszych pomocników polskiej reprezentacji, zdobył z reprezentacją m.in. 3 miejsc e w 1974, a w Wiśle sukcesami trenera to Mistrzostwa Polski, za jego czasów, Wisła Kraków grała m.in. z Realem Saragossa i Schalke 04. Obecnie mieszka we Francji, ale obiecał, że przyjedzie na ten mecz.

Wielu różnych piłkarzy tez przyjedzie, m.in. Szymkowiak, Majdan, więc jeśli nie macie jutro nic w planach, polecam odwiedzić Kraków, a konkretniej stadion przy ul. Reymonta 22. Bilet/cegiełka - 10 zł.

@jacksquadfc

Fot. Wisła Kraków