⚽Wiatr zmian i nowej nadziei w chorzowskim Ruchu

Ostatnio w trzecioligowym Ruchu Chorzów wiatr zmian. W przeciągu wczorajszego i dzisiejszego dnia sporo się zmieniło w spadkowiczu z 2 ligi. Wczoraj kibice Ruchu ogłosili zawieszenie bojkotu, a dzisiaj poznaliśmy nazwisko długo oczekiwanego prezesa Ruchu, który będzie musiał się zmierzyć z wieloma problemami w Ruchu.

Wczoraj Ultras Niebiescy na swoim fan page'u na Facebooku, najzagorzalsi kibice 14-krotnego Mistrza Polski opublikowali oświadczenie:

Warto odnieść się do jednego z punktów efektu bojkotu. Jeszcze wczoraj nie zostało ogłoszone publicznie nazwisko nowego sternika trzecioligowca. Było wiadomo jedynie, że będzie to kandydat z pełnym poparciem kibiców - dzisiaj się dowiedzieliśmy, że na prezesa powołany dziś został Pan Seweryn Siemianowski (były piłkarz "Niebieskich" z lat 1994-96 i 1997-99, a ostatnio trener drużyn juniorskich i dyrektor sportowy UKS Ruch Chorzów). Do tej pory chorzowski klub nie miał prezesa, odkąd na początku czerwca tego roku do dymisji podał się Jan Chrapek. Od 9 lipca funkcję wiceprezesa pełni Marcin Waszczuk, który zasłynął z...ułożenia piosenki

Dzisiaj  odbyła się również tzw. "Impreza u Andrzeja" czyli protest kibiców Ruchu pod domem prezydenta Chorzowa - Andrzeja Kotali. Fani "Niebieskich" protestowali przeciwko niedotrzymaniu przez Niego obietnicy i nie budowania nowego stadionu na Cichej. Ruch zasługuje na nowy stadion! Władze Warszawy podjęły decyzję, że będzie za 400 milionów budowany nowy stadion dla Polonii Warszawa - notabene także występującej w III lidze. Różnica występuje w tym, że na meczu Ruchu (wprawdzie podczas bojkotu było niecałe 1000 osób) zapowiadane jest blisko 7000 frekwencja. Z kolei na mecze "Czarnych koszul" przechodzi zdecydowanie mniej, niż 1000 osób.

Wracając do protestu - obecny był również wspomniany wiceprezes Waszczuk. 7 godzin temu, klub poinformował o odwołaniu Marcina Waszczuka z funkcji wiceprezesa przez Radę Nadzorczą Ruchu. Osobiście muszę przyznać, że miałem mocno sceptyczne podejście do tej osoby, nawet uważałem swego czasu, że to "gwóźdź do trumny" zesłany przez akcjonariuszy. Z czasem obserwując tą postać, zauważyłem go na każdym proteście o nowy stadion dla Ruchu, był razem z pracownikami, którzy strajkowali i wkładał energię, żeby uratować spółkę i tym samym - uniknąć jeżdżenia po wsiach minimum w klasie okręgowej. Także, kiedy dowiedziałem się o jego odwołaniu - nawet mi się go szkoda zrobiło.

Podsumowując - wiele rzeczy dzieje się w 14-krotnym Mistrzu Polskim. Nowy prezes, powrót kibiców na trybuny z pewnością zadziała motywująco dla zawodników dowodzonych przez trenera Łukasza Beretę. Już w sobotę o godz. 15:00 na Stadionie na ul. Cichej 6, chorzowianie zajmujący aktualnie 11. miejsce z dorobkiem 13 punktów podejmą imienniczkę ze Zdzieszowic. Popularne "Zdzichy" są wiceliderem i mają na swoim koncie 19 punktów, tracąc jedno "oczko" do lidera - rezerw Śląska Wrocław.