⚽️Podsumowanie statystyk Lillestrøm SK w 2018

W przeciągu całego sezonu 2018 w norweskiej Eliteserien. Samo Lillestrøm jest jednym z najbardziej zasluzonych i utytulowanych klubow w Norwegii. Klub posiada rowniez sekcje pilki noznej kobiet. Grupa Ultras Felt C jest uwazana za najbardziej aktywna grupe kibicowska w Norwegii.
Podczas sezonu Eliteserien 2018 Lillestrøm rozegrało 30 spotkań w których zdobyło 32 punkty gdzie bilans bramkowy był 34:44. Jednak zajęło 12. miejsce na 16 możliwych. Najlepszym strzelcem klubu został 27 letni norweg Thomas Lhene Olsen zdobywając 12 bramek. Gdyby porównać statystyki z poprzedniego sezonu to zespół Lillestrøm również zakończyło na 12. miejscu z 37 punktami i bilansem 40:43. W oby dwóch sezonach Lillestrøm zakończyło na tej samej pozycji. Lecz w tym artykule skupie się na podsumowaniu statystyk podczas meczów u siebie.
Na sam początek podsumuje najciekawszy mecz tego sezonu. A tym meczem jest wyjazdowe spotkanie z lokalnym rywalem Vålerenga Oslo. Same derby odbyły się 26 maja 2018, na stadionie Intility Arena w centrum Oslo. Frekwencja na tym meczu była około 15,000 w tym ponad 900 przyjezdnych z Lillestrøm. Podczas meczu zarówno na boisku jak i na trybunach była gorąca atmosfera. Oby dwie grupy ultrasów zaprezentowały oprawę z użyciem pirotechniki i świec dymnych.

Teraz trochę statystyk:
  • Średnia frekwencja na meczach u siebie to 5,558.
  • Największa frekwencja to 10,409 podczas meczu rewanżowego z Vålerenga Oslo.
  • Najmniejsza frekwencja to 1,942 meczu El. Ligi Europy z LASK Linz.
  • Najwięcej bramek zdobył Thomas Lehne Olsen bo aż 12 goli.
  • Najwięcej asyst Erling Knudtzon, który zanotował ich 6.
  • Bramkarz Marko Maric zanotował 6 czystych kont, warto wspomnieć ze Marko grał w Lechii Gdańsk
Czas na garstkę ciekawostek:
  • Były trener Legii Warszawa Henning Berg jest wychowankiem klubu.
  • Maskotka to żółto czarny Kanarek.
  • Przydomek klubu to Kanarki.
  • Rok założenia to 1917.
  • Mecze rozgrywają na Åråsen stadion który może pomieścić 12,300 widzów.
  • Klub ma już na koncie 5 mistrzostw kraju i 6 pucharów kraju.
  • Ultrasi Lillestrøm nazywają siebie Kanariifansen, w tłumaczeniu na polski to Fani Kanarków.
  • Wszystkie wywiady i skróty można oglądać tutaj
Myślę ze ten zespół jest warty uwagi, ze względu chociaż na to ze jest w jakimś stopniu powiązany z Polskimi klubami :)

Kubinio