⚽️WROCŁAWski Rollercoaster, czyli młodzież z doświadczeniem, nie zawsze daje wyniki

Kiedy na początku sezonu, mówiono, że Śląsk , ma szansę na pierwszą ósemkę, to stawiałem, że szansa jest. Niestety z dnia na dzień nadzieja zaczęła upadać . Śląsk Wrocław parę lat temu, był jedną z najlepszych drużyn w naszym kraju, zdobywali mistrzostwo, ale obecnie niestety gra ogony. Ta runda pokazała, że są wzloty i upadki.

Śląsk Wrocław na początku pokazywał, że aspiruje do górnej ósemki, pierwszy mecz zwycięski w bardzo dobrym stylu z Cracovią. Następny mecz z Lechią był również świetny, z remisować z liderem i to jeszcze na wyjeździe? czego chcieć więcej, ale im dalej w las tym gorzej. Po odejściu Koseckiego do Turcji, Śląsk miał potężny problem na skrzydłach. Kolejne mecze, to już tylko remisy lub przegrane, chociaż i wygrane się zdarzały i to bardzo wysokie. Największe zaskoczenie pozytywne, to było zwycięstwo z Jagiellonią 4:0 na wyjeździe i 5:0 z Miedzią Legnica.

Wcześniejsze mecze były bardzo dobre, ale zdarzały się mecze gdzie Śląsk miał pecha i to wielkiego. Śląsk przegrał mecz z Lechem 0:1, a na koncie miał uwaga 15! spalonych i to prawidłowych... i jeszcze ten mecz przegrał . Mecz z Wisłą Kraków, to również mecz z klątwą. Śląsk miał wtedy 4 poprzeczki i przegrał. Tylko nic nie przebije to, że Śląsk Wrocław przegrał mecz 0:3 z Wisłą Płock... w przewadze jednego zawodnika, przez 60 minut. Po tym meczu, było widać, że w Śląsku jest kryzys i to potężny. Obecny wtedy trener Tadeusz Pawłowski, zaczynał mieć problemy, wielu zawodników było bez formy.

Czara goryczy w zarządzie Śląska, przelała się po meczu z Miedzią Legnica w Pucharze Polski, gdzie piłkarze z Wrocławia, grali chyba najgorszy mecz w tym roku, a jeżeli nie roku to sezonie. Po słabym, by nie napisać tragicznym meczu, odpadli z pucharów. Po meczu z Lechem Poznań, tymczasowym trenerem został dotychczasowy asystent trenera - Paweł Barylski. Nowy trener, zmienił kapitana z Piotrka Celebana na Marcina Robaka. W ostatnich meczach, gra była podobna, ale co ważne, były punkty. Ogółem posumuje, że w Śląsku młodzież z doświadczeniem nie wypaliła. A Śląsk Wrocław obecnie zajmuję 14 miejsce z 1 punktem przewagi nad 15 miejscem.

Czas teraz na najlepszego zawodnika w Śląsku i na najgorszego zawodnika: Najlepszym zawodnikiem w Śląsku w tej rundzie, według mnie został Marcin Robak. 36 letni zawodnik, nowy kapitan, na boisku biegał najwięcej... powtarzam najwięcej. Dla Śląska w tym sezonie zdobył 11 goli. Gdyby nie jego bramki, to Śląsk Wrocław, byłby najprawdopodobniej na ostatnim miejscu. Najgorszym zawodnikiem w tej rundzie, według mnie będzie Farshad Ahmadzadeh. Zawodnik, który przyszedł z ligi irańskiej do Polski, na początku pokazywał bardzo duże umiejętności, ale co każdy mecz gasł, aż doszło do tego, ze przestał grać, lub grał ogony.

I na sam koniec, Śląsk będzie miał nowego trenera z Czech, którym będzie Vítězslav Lavička.

Jacksquad