⚽Powrót UKS Ruchu Chorzów na fotel lidera katowickiej klasy-B

Dzisiaj o godzinie 13:00 odbył się mecz katowickiej klasy-B Vitasport, pomiędzy rezerwami Gwiazdy Ruda Śląska, a UKS Ruchem Chorzów. Druga drużyna Gwiazdy znajduje się na dole tabeli, z kolei "Niebiescy" walczyli o odzyskanie prowadzenia w tabeli.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Gwiazda wypuściła w świat wielu piłkarzy, którzy grają w czołowych klubach Ekstraklasy, m.in. Michał Trąbka (ŁKS Łódź), Bartosz Baranowicz (Górnik Zabrze), a najbardziej znanym wychowankiem tego klubu jest Mateusz Bogusz (Leeds United, reprezentant Polski U21). Pierwsza drużyna występuje szczebel wyżej - w klasie-A.

Co do przebiegu meczu, wszystkie bramki padły tylko w pierwszej połowie - wynik spotkania otworzył w 32. minucie Dawid Kryś. Cztery minuty później wynik na 0:2 dla UKS Ruchu podwyższył Jakub Szymański. W ostatniej minucie pierwszej połowy kontaktową bramkę dla rezerw Gwiazdy strzelił Mateusz Świerczyński. Do przerwy było 1:2 dla Ruchu.

Druga część spotkania, pomimo chęci z jednej i drugiej drużyny nie zaowocowało bramką i wynik, jaki był do przerwy przez drugie 45 minut się nie zmienił i UKS Ruch wywiózł z Rudy Śląskiej cenne 3 punkty, jednocześnie odzyskując fotel lidera!

Za tydzień UKS Ruch rozegra ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy w Chorzowie, "Niebiescy" podejmą rezerwy Podlesianki Katowice. Mecz w niedzielę 3 listopada o godz. 11:00.

Skład UKS Ruchu Chorzów: Olivier Nadolski (Patryk Mentel 70`) - Dominik Kwas, Adam Kalika ('70 Remigiusz Czornik, Piotr Pawełczyk, Piotr Wach ('46 Dominik Niemczyk) - Mateusz Niechciał ('60 Rafał Hajk), Karol Kroczek [żk], Dawid Kryś ('46 Kamil Wąs), Mateusz Błaszczyk - Dawid Gajda ('70 Maciej Kowalski), Jakub Szymański [C]