⚽UKS Ruch Chorzów stracił fotel lidera, ale dalej walczy o awans

W niedzielę o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy 10 w Chorzowie, miejscowy UKS Ruch podejmował rezerwy Pogoni Imielin. Obie drużyny otwierały przed tą kolejką tabelę katowickiej klasy-B Vitasport.

Wynik spotkania w 25. minucie otworzył Szymon Chechelski. Dwie minuty później na 0:2 podwyższył Marcin Szluzy. W ostatniej minucie pierwszej połowy trzecią bramkę dla rezerw Pogoni strzelił Maciej Żak i do przerwy to zespół z okolic Lędzina prowadził 0:3.

W drugiej połowie Pogoń nie przestała atakować bramki "Niebieskich". W 52. minucie czwartą bramkę dla przyjezdnych strzelił Marcin Szluzy. UKS Ruch kontaktową bramkę zdobył pięć minut później za sprawą Nicolausa Hachuły. W 70. minucie Bartłomiej Moskal podwyższył na 1:5. Wynik na 1:6 ustalił w 82. minucie Marcin Szluzy, który tym samym skompletował hat-tricka.

Po tym spotkaniu na fotel lidera wskoczyły rezerwy Pogoni, natomiast UKS Ruch spadł na 4. miejsce w tabeli.

Skład UKS Ruchu: Paweł Iskała - Adrian Kuter (Maciej Kowalski 46`), Piotr Pawełczyk, Dominik Kwas, Dominik Niemczyk - Jakub Szymański [C], Bartosz Spodzieja (Nicolaus Hachuła 46`), Rafał Hajk, Mateusz Błaszczyk - Paweł Mazurek, Dawid Gajda
Na ławce rezerwowych: Dorian Strzyżewski
Trener: Mateusz Karcz
Kierownik drużyny: Tomasz Lesik
Obsługa medyczna: Kornelia Lesik

Skład Pogoni II: Marcin Dziurowicz - Mateusz Pacwa, Mateusz Keler, Szymon Chechelski (67' Bartłomiej Moskal), Michał Gadaj (46' Maciej Żorawik), Miron Godula, Patryk Moskal, Łukasz Stachoń, Sylwester Starzyński, Marcin Szluzy (83' Damian Saternus), Maciej Żak (80' Bartosz Humski)
Na ławce rezerwowych: Daniel Bajer, Mateusz Orzeł, Dawid Zych
Trener: Paweł Stolorz