⚽Ruch jest tam, gdzie jego kibice, czyli mecz Pucharu Polski - UKS Ruch Chorzów vs. Wawel Wirek

Dziś o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Józefa Lompy 10 w Chorzowie odbył się mecz w ramach katowickiego Pucharu Polski. B-klasowy UKS Ruch Chorzów podejmował beniaminka katowicko-sosnowieckiej klasy okręgowej - Wawel Wirek.

Warto dodać, że drużynę Wawela przed tym sezonem wzmocnili m.in. Andrzej Buchcik z Polonii Bytom, czy Senegalczyk Yahiyą Diemé z Iskry Głogoczów, który w sezonie 2012/13 grał w ekstraklasowej wówczas Polonii Warszawa.

Podczas którego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz Artura Rutkowskiego - młodego zawodnika UKS-u. Z kolei Ci kibice, którzy mieli jakieś pytania co do obecnej sytuacji, mogli zostać na trybunach, żeby mogły zostać wyjaśnione wszystkie niejasności.

Ciekawie było również na trybunach - na meczu pojawiło się ok. 1000 kibiców, którzy w ramach bojkotu spółki akcyjnej Ruchu, dopingowali UKS w dzisiejszym meczu.

Przechodząc do meczu - na prowadzenie wyszedł Ruch - w 18. minucie bramkę strzelił Jakub Szurma i do przerwy ten wynik się utrzymał. W 57. minucie wynik podwyższył Kamil Janawa. 11 minut później Wawel doprowadził do wyrównania za sprawą Wojciech Blaszke. Ten sam zawodnik doprowadził w 80. minucie do remisu - tym samym doprowadzając do rzutów karnych (na szczeblu podokręgu nie ma dogrywek).

Dla drużyny UKS Ruchu z pewnością było to mega wsparcie - zwłaszcza od blisko 2000 kibiców, którzy z całych sił dopingowali "Niebieskich".

4:4 Denis Wach
4:4 Wawel (Mateusz Bilczewski obronił rzut karny)
5:4 Jakub Termina

Skład UKS Ruch Chorzów: Mateusz Bilczewski - Piotr Pawełczyk, Sebastian Jachna, Jakub Stępień - Jakub Szurma (Karol Kroczek 76'), Denis Wach, Dominik Jankowski (Jakub Termina 60'), Dawid Kryś (Sergiusz Kasprzak 62') - Remigiusz Bogacz (Kamil Wąs 80'), Kamil Janawa
Kierownik drużyny: Tomasz Lesik

Skład Wawela Wirek: Damian Szmyd - Karol Maciejok, Andrzej Buchcik, Tomasz Kurzawa, Igor Chudziński - Dawid Lewandowski, Salamon (60' Jakub Wylężek), Arkadiusz Brzozowski, Grzegorz Kałużny - Łukasz Lewandowski (72' Tomasz Rutkowski), Wojciech Blaszke
Trener: Tomasz Grozmani

W II rundzie katowickiego Pucharu Polski, UKS Ruch Chorzów zmierzy się z trzecioligową drużyną... Ruchu Chorzów SA. To spotkanie odbędzie się 20 sierpnia, a gospodarzem będzie ponownie drużyna UKSu.

Ponadto miło nam poinformować, że nasz portal został partnerem medialnym drużyny seniorów UKS Ruch Chorzów. Od dzisiaj będziemy pisać relacje z każdego meczu UKS Ruchu w B-klasie oraz Pucharu Polski.