⚽UKS Ruch Chorzów liderem katowickiej klasy-B!

Dziś o 11:00 rozegrano mecz 2. kolejki Klasy-B Vitasport. UKS Ruch Chorzów podejmował rezerwy Naprzodu Lipiny. W pierwszej kolejce zespół z Lipin pokonał Kamionkę Mikołów 6:3. Z kolei "Niebiescy" rozbili rezerwy Jastrząba Bielszowice aż 0:6.

UKS czekał na zdobycie bramki aż do 37 minuty, kiedy to Mateusz Błaszczyk pokonał golkipera gości i otworzył wynik spotkania. Trzy minuty później Nikolaus Hachuła podwyższył prowadzenie na 2:0 i taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej części spotkania padła tylko jedna bramka, którą strzelili w 60. minucie goście - a dokładniej Daniel Rutka.

UKS po zwycięstwie utrzymał tym samym pozycję lidera katowickiej klasy-B i podobnie jak SKFiS Górnik 09 II Mysłowice mają po 2 meczach komplet punktów.

Na meczu stawiło się kilkuset kibiców, którzy wywiesili kilka flag oraz transparentów, a także świetnie dopingowali z trybun "Niebieskich" z całych sił!

Skład UKS Ruchu Chorzów: Patryk Mentel - Adam Kalika ('70 Jakub Szymański), Piotr Pawełczyk [C], Adrian Kuter, Piotr Wach - Bartosz Spodzieja ('75 Krzysztof Kardas), Rafał Hajk ('45 Rafał Łukasik), Dominik Niemczyk ('45 Dominik Kwas), Mateusz Błaszczyk ('60 Sergiusz Kasprzak) - Dawid Gajda, Nikolaus Hachuła ('60 Kamil Wąs)