⚽Seksistowskie teksty wobec pani sędziny, 14-latek ściąga spodenki - tak wygląda "calcio" w wykonaniu klubu Treporti

Ostatnio we Włoszech pojawiła się piłkarska afera. Podczas środowego meczu juniorów U14 (2005 rocznik) Treporti vs. Miranese, cytując klasyka, działy się takie rzeczy, które nawet filozofom się nie śniły. Pani sędzia Giulia Nicastro na długo nie zapomni tego spotkania...

Pani sędzia musiała słuchać seksistowskich tekstów z trybun przez cały mecz. Około dwudziestu rodziców i jednocześnie kibiców Treporti zaczęło ją obrażać, mówić jej, że powinna pracować w "najstarszym zawodzie na świecie", a nie sędziować mecze piłkarskie.

Szczytem był wyczyn jednego z 14-letnich zawodników gospodarzy. Młody miał wykonywać rzut rożny, ale... postanowił zrobić sobie fejm i zaszaleć, ściągając spodenki i rzucając wyzwanie pani sędzinie:

Ssij mi albo wyrzuć mnie z boiska

Jak to się skończyło? Oczywiście młody dostał czerwoną i  musiał opuścił boisko. W oczach jego koleżanek z klasy chyba wyszedł na największego przegrywa. Na przegrywa nie wyszedł z kolei wśród swoich kibiców, którzy byli rozwścieczeni decyzją pani sędziny.

Pod koniec meczu, nawet jeden z młodych piłkarzy Miranese udał się do sektora zajmowanego przez sympatyków gospodarzy, wyjeżdżając im ich niecodzienne zachowanie.

Władze klubu z Katanii NIE ZROBIŁY NIC, by uspokoić swoich fanów podczas meczu, ale po fakcie, przedstawiciel klubu - Marco Dalla Puppa, wydał w imieniu klubu oświadczenie:

„Nasz zawodnik stracił rozum: przeprosiliśmy już organizatora, to samo zrobimy z panią sędzią, z którą próbujemy się skontaktować. Grupa około dwudziestu osób, w większości rodziców, którzy rzucali obelgi pod adresem pani Nicastro prawdopodobnie "zmotywowały" naszego zawodnika, który stracił głowę i pozwolił sobie na brzydki gest.”

Młoda dziewczyna jest wspomagana psychicznie i przezwyciężyła swój trudny moment w karierze sędziowskiej.

Młody i 20 kibiców niech się cieszy, że nie trafiła na napastnika Palermo - Stefano Moreo (jest chłopakiem Giulii Nicastro). Gdyby był, szukaliby... wiadomo czego.

fatto in Italia

Foto: Instagram @nicastro.giulia