⚽Pedofilia w świecie sportu? Niestety, istnieje... i to w Polsce

Przedwczoraj opisywaliśmy przypadek pewnego 14-letniego piłkarza, który ściągnął spodenki, by sprawdzić nerwy pani sędziny. Dzisiaj zawieszono w obowiązkach trenera jednej z grup akademii "Młoda GieKSa". 27-latek jest oskarżony o molestowanie co najmniej jednego ze swoich zawodników.

Szkoleniowiec zabrał chłopaków w sobotę na mecz Mistrzostw Świata U20 - Argentyna vs. RPA rozgrywanym w Tychach. Podczas jazdy samochodem na stadion, trener zachowywał się podejrzanie wobec jednego ze swoich pasażerów. Chłopiec skutecznie się obronił, powiedział o wszystkim swoim rodzicom, a oni poinformowali o tym zajściu policję.

Wczoraj w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) zatrzymaliśmy 27-letniego mężczyznę, który jest mieszkańcem województwa lubelskiego, natomiast czasowo przebywa na terenie Śląska - informuje Mężczyzna najprawdopodobniej jutro usłyszy zarzut molestowania osoby małoletniej - przekazał oficer prasowy Komendy Policji w Będzinie.

27-letni trener, pracował z chłopcami z roczników 2006 (asystent trenera) i 2009 (trener) od lutego 2017 roku. Cieszył się dobrą opinią wśród rodziców swoich zawodników.

Fundacja, która prowadzi akademię oczywiście zawiesiła trenera w obowiązkach. Ponadto wydała oświadczenie:

Fundacja “Sportowe Katowice” przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy.

W związku z powyższą sytuacją Zarząd zorganizował spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, w trakcie którego przypomniano o przepisach prawa i obowiązujących procedurach. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną także stosowne prelekcje dla podopiecznych Akademii. Ich dobro stanowi dla nas bowiem najwyższą wartość.

Zarząd Fundacji“Sportowe Katowice”