⚽UKS Ruch Chorzów pewnym krokiem idzie po A-klasę!

W niedzielne przedpołudnie zespół UKS Ruchu Chorzów pojechali do Mysłowic na mecz z rezerwami Górnika. Podopieczni trenera Mateusza Karcza przystępowali do tego spotkania jako lider katowickiej klasy-B Vitasport.

Ten mecz to był istny popis strzelecki w wykonaniu "Niebieskich". Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Piotr Wach. Cztery minuty później na 0:2 podwyższył Dawid Gajda. Ten sam zawodnik strzelił trzecią bramkę dla chorzowian w 34. minucie. W 37. minucie było już 0:4 dla UKS Ruchu, a bramkę strzelił Karol Kroczek. Na minutę przed końcem pierwszej połowy na 0:5 podwyższył Paweł Mazurek. Do przerwy UKS Ruch prowadził bardzo wysoko z Górnikiem 0:5.

Po przerwie było mniej bramek - padły tylko dwie. Szóstą bramkę dla zespołu Mateusza Karcza strzelił Kamil Wąs i to była ostatnia bramka "Niebieskich" w tym meczu. Honorową bramkę dla "Kociny" strzelił w 76. minucie Marek Kurtok.

Skład Górnika II Mysłowice: Dominik Brzozowski - Konrad Żemlok, Karol Ejdys [żk], Aleksander Grociak, Marek Kurtok [żk], Wojciech Cieślik, Mateusz Grochla (80' Daniel Czerwiński), Grzegorz Hadasz (76' Robert Blaut), Aleksander Kilczan (55' Kamil Powązka), Piotr Mazela, Damian Porydzaj
Na ławce rezerwowych/Trener: Marek Raban

Skład UKS Ruchu Chorzów: Paweł Iskała (Patryk Mentel 46`) - Dominik Kwas, Piotr Pawełczyk, Adam Kalika [żk], Jakub Szymański [C] [żk]- Karol Kroczek (Kamil Wąs 55`), Marcin Wandzlewicz (Bartosz Spodzieja 46`), Mateusz Niechciał (Rafał Hajk 46`), Piotr Wach (Dominik Niemczyk 55`) - Paweł Mazurek (Dorian Strzyżewski 46`), Dawid Gajda
Trener: Mateusz Karcz
Kierownik drużyny: Grzegorz Penkala