⚽Derby Korei na remis

Mecz w Pjongjangu zakończył się bezbramkowym remisem w pojedynku Korei Północnej z Koreą Południową w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022, które się odbyły dzisiaj o 10:30 czasu polskiego. Spotkanie odbyło się przed pustymi trybunami na Stadionie Kim Il-Sunga w Pjongjangu.​

Ten mecz był bardzo oczekiwanym pojedynkiem, który postawił na nogi, zarówno kibiców reprezentacji kraju rządzonego przez Kim Dzong-Una, jak i reprezentację sąsiadów z Południa.

Obie drużyny dostały łącznie cztery żółte kartki, ale żadnej bramki nie udało się strzelić obu reprezentacjom. KCNA (północnokoreańska agencja prasowa) krótko podsumowała mecz: „Gra w ataku i kontrataki zakończyły się remisem”. Zawodnicy z Południa mówili, że ten mecz był jak wojna, mecz był bardzo agresywny do tego stopnia, że ​​wielkim osiągnięciem jest bezpieczny powrót bez obrażeń. Gracze z Korei Północnej ponadto byli wrażliwi i agresywni, a z ich strony padało wiele surowych przekleństw.

Korea Południowa wciąż prowadzi "head to head" z Koreą Północną. Obie drużyny w II rundzie mają na koncie po dwa zwycięstwa i remis. Po tym spotkaniu, Korea Południowa wyprzedziła Północ, dzięki lepszej różnicy bramek (Korea Południowa miała 10 strzelonych, Północna 3, a obie drużyny nie straciły dotychczas bramki).
Dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup w drugiej rundzie oraz czworo najlepszych zdobywców drugiego miejsca awansują do trzeciej rundy.

Żaden dziennikarz z Korei Południowej nie wybrał się na wycieczkę do Pjongjangu i nie było zwolenników Taeguk Warriors, ponieważ rząd Korei Północnej odmówił wydania wiz wszystkim Koreańczykom z Południa, poza zawodnikami i członkami sztabu szkoleniowego. Co ciekawe, mecz oglądał Prezydent FIFA - Gianni Infantino, który powiedział, że był „rozczarowany” i „zaskoczony” nieobecnością fanów.

Mecz nie był także transmitowany na żywo, zarówno w Korei Południowej, jak i poza Półwyspem Koreańskim, jednakże gospodarze wręczyli płytę DVD z całym meczem przyjezdnym, dzięki czemu można ją ostatecznie wyświetlić w południowokoreańskiej telewizji. Jednakże materiał filmowy najwyraźniej nie jest wystarczająco dobrej jakości, aby można go było nadawać.

Mecz odbył się bez obecności fanów z Korei Północnej, a powody, dla których miejscowi kibice nie byli wpuszczeni na stadion, nie są do końca jasne.

Był to również pierwszy mecz w historii, który odbył się w stolicy KRLD pomiędzy reprezentacjami obu Korei.
KFA (koreański odpowiednik PZPN - przyp. red.) przekazywało na bieżąco informacje ze stadionu. za pośrednictwem Asian Football Confederation (AFC).

Obie Koree pozostają w teorii w stanie wojny, ponieważ wojna koreańska zakończyła się w 1953 r. zawieszeniem broni, a nie traktatem pokojowym.

TABELA GRUPY H (w 2 rundzie):
1. Korea Południowa 7 pkt 10-0

2. Korea Północna 7 pkt 3-0