⚽UKS Ruch Chorzów wraca na fotel lidera katowickiej klasy-B Vitasport!

Przez ostatnie dwie kolejki katowickiej klasy-B Vitasport, zespół UKS Ruchu Chorzów grał mecze wyjazdowe. Tydzień temu udał się do Mikołowa na mecz z tamtejszą Kamionką. Z kolei dzisiaj "Niebiescy" grali w Katowicach z tamtejszym 1. FC.

Z dziennikarskiego obowiązku opiszemy spotkanie sprzed tygodnia. W Mikołowie podopieczni trenera Mateusza Karcza odnieśli pierwszą w tym sezonie porażkę w tym sezonie. Ruch przegrał 1:0 po bramce w 49. minucie Jakuba Szymanowskiego. Dwie minuty później UKS Ruch grał w 10 - a to za sprawą czerwonej kartki dla Adama Kaliki (za dwie żółte).

Co ciekawe, trenerem Kamionki jest Janusz Małek - Mistrz Polski z sezonu 1982/83 i zdobywca Pucharu Polski 1981/82 praz 1983/84 z Lechem Poznań, ostatnio był grającym trenerem rezerw czwartoligowej wówczas Polonii Bytom.

Skład Kamionki Mikołów: Marcin Kazimierczuk - Michał Szymakowski, Jakub Szymakowski, Mikołaj Baran, Michał Czyrny (75' Andrzej Sroka), Robert Kocur (67' Michał Śmiłowski), Damian Kurek (55' Patryk Wengerek), Adam Mróz, Dawid Myszor (46' Paweł Waleczek), Mateusz Rusek (46' Thomas Wielek), Michał Wita
Na ławce rezerwowych: Jakub Piecha
Trener: Janusz Małek

Skład UKS Ruchu Chorzów: Olivier Nadolski - Dominik Kwas, Adam Kalika, Piotr Pawełczyk [C], Adrian Kuter - Bartosz Spodzieja - Mateusz Błaszczyk (Dominik Niemczyk '72), Paweł Mazurek, Marcin Wandzlewicz (Rafał Łukasik '62), Dawid Gajda (Kamil Wąs 56`) - Nikolaus Hachuła
Trener: Mateusz Karcz
Kierownik drużyny: Grzegorz Penkala

Dziś o godz. 11:00 UKS Ruch Chorzów zagrał z 1. FC Katowice. Gospodarze ze stolicy Górnego Śląska zamykali stawkę z dorobkiem zaledwie jednego "oczka", natomiast "Niebiescy" chcieli wrócić jak najszybciej na fotel lidera klasy-B Vitasport.

Spotkanie bardzo dobrze potoczyło się dla podopiecznych trenera Grzegorza Wagnera. Wynik spotkania otworzył w 27. minucie Nikolaus Hachuła i do przerwy UKS prowadził 0:1.

Po przerwie również strzelał tylko Ruch - w 49. minucie wynik spotkania na 0:2 podwyższył Paweł Mazurek, natomiast w 62. minucie na 0:3 wynik ustalił Mazurek.

Skład UKS Ruchu Chorzów: Olivier Nadolski - Adrian Kuter (Krzysztof Kardas 70`), Adam Kalika, Kacper Bobek, Dawid Kryś [C] - Marcin Wandzlewicz, Rafał Hajk, Bartosz Spodzieja - Remigiusz Bogacz (Kewin Szołtysek 75`), Paweł Mazurek - Nikolaus Hachuła
Na ławce rezerwowych: Paweł Iskała, Mateusz Kulesa
Trener: Grzegorz Wagner
Kierownik drużyny: Tomasz Lesik