⚽Wywiad z Danielem Hoyo-Kowalskim - zawodnikiem Wisły Kraków

Zagłębie Sosnowiec pokonał wczoraj Wisłę Kraków 2:1. W zespole "Białej Gwiazdy" zadebiutował środkowy obrońca - Daniel Hoyo-Kowalski. Młodzieżowy reprezentant Polski o hiszpańskich korzeniach w chwili debiutu miał 15 lat i 287 dni.

Udało się nam porozmawiać z Danielem. Jak ocenia swój debiut? Jakie są jego plany na przyszłość? Jak odnajduje się wśród takich zawodników jak Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski, czy Sławomir Peszko? Zachęcamy do lektury:

Dominik Barczewski: Jakbyś ocenił swój występ w meczu z Zagłębiem Sosnowiec?
Daniel Hoyo-Kowalski: Debiut jest zawsze wyjątkowym momentem. Cieszę się, że udało mi się rozegrać całe spotkanie i na pewno wyciągnę wnioski na przyszłość.

DB: Jak się czujesz z tym, że Twoimi kolegami z drużyny są m.in. Sławomir Peszko, Marcin Wasilewski czy Jakub Błaszczykowski. Ich doświadczenie pomaga Ci w poznawaniu seniorskiej piłki?
DHK: Tak, treningi z nimi pomagają mi w rozwoju. To zaszczyt móc z nimi grać.

DB: Z tego co wiem, zaczynałeś swoją przygodę z piłką w hiszpańskim klubie CE Europa. Potrafiłbyś porównać szkolenie młodzieży w Hiszpanii i w Polsce?
DHK: Tak, zaczynałem w Hiszpanii w wieku 6 lat. Później przeprowadziłem się do Polski. Trenowałem tylko rok w Hiszpanii, dlatego nie jestem w stanie porównać szkoleń.

DB: Jakie są Twoje plany na przyszłość?
DHK: Moim celem jest rozwijanie się każdego dnia i możliwość gry w najlepszych ligach świata.

DB: Dzięki wielkie za rozmowę.
DHK: Proszę bardzo.

fot: akademiawisly.pl