⚽Wywiad z Sandro Gotalem - byłym piłkarzem Piasta Gliwice i Dynama Brześć

Po naszych wywiadach z Jakubem Griciem i Vilimem Posinkoviciem, dzisiaj porozmawialiśmy z Sandro Gotalem. Austriak grał w Ekstraklasie w barwach Piasta Gliwice oraz w białoruskim Dynamo Brześć.

W barwach Piasta zagrał zaledwie 4 mecze, w których strzelił jedną bramkę (z rzutu karnego przeciwko Cracovii w sezonie 2016/17). Bardziej znany jest na Białorusi - w Dynamie Brześć rozegrał 9 meczów, w których strzelił 3 gole i zanotował 1 asystę. Jak potoczyły się jego losy? O tym opowie nam sam napastnik, który obecnie gra w zespole Sūduva Marijampolė, który jest aktualnym mistrzem Litwy.

Dominik Barczewski: Jak wspominasz swój pobyt w Polsce i w Piaście Gliwice?
Sandro Gotal: To były dobre wspomnienia, jednak doznałem wtedy kontuzji i nie grałem już tak dużo, ale może wrócę do ligi i pokażę, co potrafię

DB: Jak oceniłbyś z kolei swój pobyt na Białorusi i w Dynamie Brześć?
SG: Bardzo dobrze, napisałem tam już swoją historię. W 4 miesiące wygrałem Puchar i Superpuchar Białorusi - w meczach przeciwko BATE Borysów i dołożyłem do tego swoją cegiełkę, to było świetne uczucie dla mnie i całego regionu.

DB: Jak zareagowałeś na wiadomość, że Diego Maradona został prezesem Dynama Brześć?
SG: To była świetna wiadomość, ale to był tylko ruch marketingowy

DB: W swoim CV masz mecze w kilku europejskich ligach. W jakiej lidze grało Ci się najlepiej?
SG: W Chorwacji dla Hajduka Split (dziewięć goli i trzy asysty w 25 meczach chorwackiej ekstraklasy - przyp. red.)

DB: Dlaczego?
SG: Myślę, że dlatego iż miałem tam najlepszy zespół... Jestem napastnikiem i żyję piłkami, które podają mi moi koledzy z drużyny...

DB: W jakim klubie grasz teraz?
SG: Mistrz Litwy FK Sūduva

DB: Jak Ci tam idzie?
SG: Dobrze w zeszłym roku pomogłem im zdobyć mistrzostwo, a w tym roku w 3 meczach strzeliłem 1 bramkę i zanotowałem 3 asysty

DB: Jakie są twoje plany na przyszłość?
SG: Być może menedżer, trener

DB: Marzysz o graniu w reprezentacji?
SG: Tak, jednak jest to bardzo trudne, ale piłka nożna pisze swoją własną historię której nigdy się nie spodziewasz... teraz mam 27 lat i jest to obecnie najlepszy rok - jeszcze zobaczymy co przyniesie przyszłość

DB: Dziękuję za rozmowę, życzę Ci powodzenia
SG: Dzięki!