⚽Koniec tego burdelu, czas na #nowyRuch

Wiem, że tytuł może niewłaściwy, ale mnie po prostu krew zalewa, jak patrzę na wyniki Ruchu Chorzów. "Niebiescy" są blisko spadku do 3 ligi. Tak! Do 3 ligi. Ruch już nie przeżywa podobnej struacji, co Paderborn, GKS Bełchatów, czy Sunderland - jest niestety jeszcze gorzej. A jeszcze niedawno byłem na Cichej na meczu Ruchu z Legią. Widziałem Ruch waleczny, Nikolicia, który strzelił dwie bramki i najlepszego trenera świata - Besnika Hasiego. Co będzie w nowym sezonie? Na ten moment dno totalne, przyjedzie Radzionków, rezerwy Zagłębia Lubin czy Górnika Zabrze i (jeśli wygra baraże o awans) Polonia Bytom.

Ostatnie wyniki Ruchu:

• Gryf Wejherowo 3-2 Ruch Chorzów
  • Ruch Chorzów 1-1 Stal Stalowa Wola
  • Znicz Pruszków 1-0 Ruch Chorzów
  • Ruch Chorzów 1-1 Rozwój Katowice
  • Olimpia Elbląg 0-0 Ruch Chorzów

Na 5 meczów chorzowianie zdobyli zaledwie 3 punkty. Albo przegrywamy, albo ledwo ratujemy remis (ostatnio robi to Mateusz Lechowicz). Podejrzewam, że nie tylko mnie krew zalewa, ale tysiące innych fanów, którzy mają eRkę w sercu.

W niedzielę po kolejnej porażce - z Wejherowem, napisałem na twitterze propozycje do sztabu szkoleniowego i własz Ruchu. Zaoferowałem swoją pomoc jako... zawodnik! Wiem, z dychą nie zagram, ale chciałbym choć minutę zagrać w II lub (nie daj Boże) w III lidze.

Natychmiast pojawił się odzew ze strony paru kibiców, z którymi podłapałem kontakt. Niektórzy również podłapali mój pomysł i też chcieli zagrać w Ruchu. Dziś znalazłem list otwarty Stowarzyszenia Kibiców "Wielki Ruch" (do którego sam należę) do władz Ruchu Chorzów S.A. Najbardziej zaciekawił mnie zaznaczony fragment poniżej:

I od tego momentu chciałbym pomóc stowarzyszeniu, zwłaszcza jako zawodnik.

Mam nadzieję, że ktoś ze stowarzyszenia "Wielki Ruch" czyta mój felieton. Co do drużyny mam parę propozycji:

1. Zacząć start nowego Ruchu Chorzów od B-klasy! Nie od żadnej IV ligi. Rozumiem, że szybko chcielibyśmy wrócić do elity, ale start w B-klasie to mniejsze koszty, co potrzebne jest nowej drużynie na szybką stabilizację finansów
  2. Oprzeć grę na lokalnych, zdolnych chłopakach z akademii Ruchu (nawet 15 i 16-latków, którzy wkraczają do seniorskiej piłki) oraz doświadczonych, ogranych w seniorskiej piłce, którzy mają "R" w sercu
  3. Klubem powinni rządzić prawdziwi kibice Ruchu! Żadnych pomysłów na klub satelicki jakiegoś Ukraińskiego klubu. Ruch powinien pozostać Ruchem!
  4. Namówić do gry w Ruchu z 3-5 byłych zawodników Ruchu, którzy pamiętają Ekstraklasę. Niech młodzież ma od kogo się uczyć
  5. Moim zdaniem trenerem Ruchu w przypadku startu od B-klasy, powinien być Wojciech Grzyb. Z całym szacunkiem dla trenera Rotsy, ale niech prowadzi klub, jeśli Ruch wejdzie do IV ligi.
  6. A... i najważniejsze... Mecze nowego Ruchu - niezależnie od klasy rozgrywkowej, powinny się odbywać na Cichej 6!

Osobiście wierzę, że broniący się przed spadkiem Ruch da się uratować, niczym Wisłę. Jednak ciężko o to będzie - mimo, że zespół Marka Wleciałowskiego ma zaledwie 2 punkty straty do bezpiecznego miejsca. Jednak z obecną grą drużyny będzie o to ciężko, chociaż "nadzieja umiera ostatnia".

Mam nadzieję, że pomysły są dobre, jeśli ktoś ma inne pomysły, to piszcie w komentarzach - każdy pomysł przyda się i może na bazie Waszych pomysłów zbudujemy nowy, wielki Ruch!

Na moim twitterze trwa ankieta, od której ligi powinien zacząć swoją odbudowę #nowyRuch. To pierwsza część moich pomysłów na budowę kontunuatora 14-krotnego Mistrza Polski.

Już jako sympatyk Ruchu zakończę ten felieton tymi słowami: Do końca pozostanę wierny Ruchowi! Najważniejsze, żeby "Niebiescy" utrzymali się w 2 lidze. Z czasem trzeba po prostu dla dobra eRki założyć nowy podmiot, który bez długów i z ludźmi mającymi eRkę w sercu odbudować ten klub! W razie czego służę pomocą ;-)

Hej Ruchu nasz, pokaż jak grasz. Gdy upadniesz wstań, nie poddawaj się, my wspieramy Cię!