⚽1...2...3... i w Sieradzu trzy (punkty)

W miniony weekend rozegrano 5. kolejkę IV ligi łódzkiej. Już w piątek na boisko wyszły jedenastki rezerw ŁKS Łódź i Boruty Zgierz, a dzisiaj przeciwko sobie grali Orkan Buczek i Termy Ner Poddębice. Pozostałe spotkania, w tym Warty Sieradz z Włókniarzem Zelów rozegrano w sobotę.

Sieradzka Warta podejmowała Włókniarza Zelów. W poprzedniej kolejce sieradzanie zdemolowali w Opocznie tamtejszą Ceramikę aż 0:6. Z kolei zelowianie zremisowali ze Zjednoczonymi Stryków 1:1.

Po pół godzinie gry, kibicom spadły czapki z głów - Wykonujący rzut rożny Jakub Szulc tak wkręcił piłkę, że lotu piłki nie zdołał zatrzymać golkiper Włókniarza i futbolówka przekroczyła linię bramkową - pomimo protestów przyjezdnych, sędzia Szymon Przytuła potwierdził prawidłowo zdobytego gola - dobrze w tej sytuacji ustawiony był sędzia liniowy i po tej fenomenalnej bramce Warta prowadziła do przerwy 1:0.

Już na początku drugiej połowy, spóźniony obrońca Włókniarza wślizgiem sfaulował Adama Patorę. Do "jedenastki" podszedł Łukasz Mitek, który podwyższył biało-zielonym prowadzenie. W 79. minucie Adam Patora ominął bramkarza z Zelowa i wpakował piłkę do pustej bramki, tym samym ustalając wynik meczu na 3:0.

Następna kolejka zostanie rozegrana w najbliższą środę. Podopieczni Piotra Morawskiego pojadą do Działoszyna na mecz ze swoją imienniczką (godz. 17:00). O tej samej godzinie, zespół z Zelowa podejmie Jutrzenkę Warta.

Skład Warty Sieradz: Mateusz Wlazłowski - Piotr Bartłoszewski (56' Wiktor Płaneta), Łukasz Mitek (68' Mariusz Zasada), Mikołaj Zwoliński, Adrian Filipiak (56' Damian Pawlak) - Mateusz Jaworski (64' Tomasz Owczarek), Michał Sitarz, Łukasz Chojecki, Jakub Szulc (56' Przemysław Nawrocki) - Grzegorz Brochocki, Adam Patora
Na ławce rezerwowych: Maciej Mielcarz
Trener: Piotr Morawski

Skład Włókniarza Zelów: Szymon Pajkert - Jakub Dregier, Bartłomiej Madej, Kamil Bendkowski, Piotr Boczkiewicz (76' Mieszko Śpiewak), Piotr Golański, Błażej Kaliski, Albin Maciejewski (80' Bartosz Jachymski), Robert Oborowski, Michał Pawelec (67' Krystian Marcioch), Mikołaj Raś (59' Damian Wdowiak)