⚽Elana Toruń wróciła na właściwe tory

Elana Toruń zmierzyła się dzisiaj z beniaminkiem II ligi - Legionovią Legionowo. Oba zespoły nie były w najlepszej dyspozycji. Elana Toruń tydzień temu przegrała po niezłej grze z liderem II ligii - Stalą Rzeszów. 1:0. Z kolei goście z Mazowsza przegrali z Górnikiem Polkowice 1:2.

Wracając do meczu z Legionovią - już w 1 minucie po dośrodkowaniu jednego z zawodników Legionovii, Karol Podliński umieścił głową piłkę w siatce i było 0:1 dla zespołu z Legionowa! Do przerwy taki wynik się utrzymał.

Druga połowa to popis żółto-niebieskich. W 49. minucie bramkę z rzutu wolnego zdobył kapitan Elany - Mariusz Kryszak i doprowadził do remisu. 9 minut później, sędzia Marcin Kochanek podyktował rzut karny - do piłki podszedł Mariusz Kryszak i wyprowadził Elanę na prowadzenie. W 65. minucie, fantastyczne podanie otrzymał Mateusz Stryjewski, który oddał uderzenie na dalszy słupek i zdobył bramkę na 3:1. W doliczonym czasie gry, Bartosz Machaj dośrodkowuje w pole karne i strzałem z woleja bramkę ustalającą wynik meczu na 4:1 dla Elany zdobył Konrad Jóźwicki.

Skład Elany Toruń: Michał Nowak – Wojciech Onsorge, Jakub Świeciński, Patryk Urbański, Krzysztof Kołodziej (Konrad Jóźwicki 72'), Dominik Kościelniak, Bartosz Boniecki (Bartosz Machaj 80'), Mariusz Kryszak (C), Jan Andrzejewski, Damian Lenkiewicz, Michał Bierzało (Mateusz Stryjewski 26’, Sebastian Rak 87')
Na ławce rezerwowych: Jakub Knut – Przemysław Mycan, Damian Zagórski, Paweł Karbowiński, Hubert Kisiel
Trener: Ariel Jakubowski

Skład Legionovii Legionowo: Jakub Stefaniak – Rafał Zembrowski, Konrad Zaklika, Eryk Więdłocha, Karol Podliński, Piotr Maślanka, Patryk Koziara (71' Stanisław Wawrzynowicz), Mateusz Małek (76' Daniel Pietraszkiewicz), Luka Janković, Kacper Będzieszak, Daniel Choroś
Na ławce rezerwowych: Paweł Błesznowski – Bartosz Walencik, Jonatan Straus, Kamil Wolski, Maciej Sobota
Trener: Marcin Sasal