⚽Kwiatki zadeptane na sieradzkim trawniku

W 7. kolejce IV ligi łódzkiej, Warta Sieradz podejmowała na swoim boisku zespół LKS Kwiatkowice.
Drużyna gospodarzy ostatecznie pokonała "Kwiatki" wynikiem 3-1 i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w tabeli.

Po remisie w Działoszynie, kibice Warty Sieradz byli lekko zniesmaczeni. Dzisiejszy mecz okazał się jednak bardzo ciekawym widowiskiem. Warto dodać, że w przyjezdnej drużynie, zagrało dzisiaj kilku zawodników związanych wcześniej z sieradzką Wartą, znanych jeszcze z występów w III lidze (byli to m.in. Przemysław Sosnowski - obrońca i kapitan "Kwiatków", Michał Bogdan, czy napastnik Michał Stasiak).

Od samego początku, podopieczni trenera Piotra Morawskiego naciskali na przeciwnika co poskutkowało i już w 7. minucie obejrzeliśmy pierwszą bramkę, na 1-0 dla Warty, której wykonawcą był Mateusz Jaworski. Następnie Adam Patora podwyższył na 2-0 w 21. minucie, i taki wynik widniał na tablicy wyników po pierwszej połowie tego spotkania.

Druga połowa to kolejne sytuacje strzeleckie Warty Sieradz, jednak biało-zielonym brakowało wykończenia - sieradzcy piłkarze niejednokrotnie obijali bramkę przeciwnika. Brak skuteczności prędzej czy później musiał się zemścić, gdyż w 73. minucie Dawid Kępniak trafił do siatki na 2-1. Na stadionie w Sieradzu zrobiło się gorąco.
Jednak pięć minut później, Przemysław Nawrocki dopiął swego i trafił trzecią bramkę dla sieradzkiej Warty.
Wynik mógł być jeszcze większy, gdyż w 84. minucie, sędzia tego spotkania - Wojciech Pawlak, podyktował rzut karny dla drużyny gospodarzy. Do 11-stki podszedł kapitan biało-zielonych Łukasz Mitek, lecz bramkarz LKSu Kwiatkowice - Mateusz Michalak obronił ten strzał. Wynik już się nie zmienił.

Skład Warty Sieradz: Mateusz Wlazłowski - Damian Pawlak, Michał Sitarz, Mariusz Zasada, Adrian Filipiak (82' Piotr Bartłoszewski) - Mateusz Jaworski (59' Jakub Szulc), Łukasz Mitek, Łukasz Chojecki (82' Mikołaj Zwoliński), Wiktor Płaneta (59' Przemysław Nawrocki) - Grzegorz Brochocki (70' Tomasz Owczarek), Adam Patora (87' Kamil Pluta)
Na ławce rezerwowych: Maciej Mielcarz
Trener: Piotr Morawski

Skład LKS Kwiatkowice: Mateusz Michalak - Michał Bogdan (80' Michał Stasiak), Alan Górowski, Dawid Kępniak (88' Kamil Stegliński), Łukasz Kubiak, Jardel Muniz Cruz, Łukasz Pierzyński (80' Witold Kubiak), Łukasz Rakowski (67' Maciej Mąkosza), Patryk Różycki, Przemysław Sosnowski, Dominik Woźniak (83' Radosław Jurkowski)
Na ławce rezerwowych: Piotr Janiszewski, Damian Piotrowski
Trener: Jakub Olczyk

ZOBACZ KONIECZNIE: Skrót meczu Warta Sieradz vs. LKS Kwiatkowice!