Skra Bełchatów zwycięża w Sieradzu!

Rozpoczął się okres przygotowawczy siatkarzy do nowego sezonu. Z tego powodu, na dni 20-21 września 2019, sieradzka drużyna Tubądzin Volley MOSiR Sieradz zorganizowała dwa mecze pokazowe na terenie miasta Sieradza.

Pierwszego dnia, o godzinie 18:00, hala Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu stała się areną prawdziwego siatkarskiego widowiska. Na przeciwko siebie stanął aktualny mistrz Polski, czyli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz najbardziej utytułowana PGE Skra Bełchatów (o tym meczu pisaliśmy również zapowiedź).

Obie drużyny wystąpiły w okrojonych składach, gdyż trwają turnieje reprezentacyjne. Mimo tego, nie można było narzekać na brak emocji. Kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać, m.in. dobrą grę Grzegorza Łomacza, jak i nowego atakującego PGE Skry - Dušana Petkovicia. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25-18 dla Skry.

Drugi set to w dalszym ciągu lepsza gra Skry, lecz momentami przewaga potrafiła się zmniejszyć nawet do jednego punktu. Mimo to, bełchatowianie dopięli swego i po drugiej serii było 25-20.

Trzeci set był już bardziej wyrównany. Na boisku pojawił się też Mateusz Wlazły - kapitan Skry. Ostatecznie, to Bełchatów wygrał 25-17.

Rozegrano również pokazowy czwarty set, w którym już lepiej poradziła sobie drużyna z Kędzierzyna-Koźla. To oni zagrali lepiej, a ta partia zakończyła się wynikiem 25-17 dla ZAKSY.

Spośród znanych zawodników oglądaliśmy byłych reprezentantów Polski. Po stronie zawodników z województwa opolskiego grali m.in. Łukasz Wiśniewski (złoty medalista Ligi Światowej 2012 oraz srebrny medalista Pucharu Świata 2011), czy też Łukasz Kaczmarek (brązowy medalista Ligi Narodów 2019). Po stronie PGE Skry mieliśmy Grzegorza Łomacza (mistrza świata z 2018 roku) i Mariusza Wlazłego, którego nie trzeba chyba Wam przedstawiać.

ZOBACZ KONIECZNIE: Skrót z dzisiejszego pokazowego meczu ZAKSY i PGE Skry

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 20:25, 17:25, 25:17)

Skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle: Stępień, Semeniuk, Wiśniewski (C), Kaczmarek, Smolarczyk, Rejno, Banach (libero), Kaiczak, Warda

Skład PGE Skry Bełchatów: Łomacz, Orczyk, Huber, Petković, Katić, Antosiewicz, Piechocki (libero), Droszyński, Wlazły (C), Ćwikliński

Już jutro odbędzie się drugi zaplanowany na ten weekend mecz sparingowy w Sieradzu. Tym razem miejscowa drużyna Tubądzin Volley MOSiR Sieradz zmierzy się z Wilkami Wilczyn. Początek tego spotkania o godzinie 18:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu.