⚽Quo Vadis polska ligo?

Minęło trochę czasu, do tego jak po raz kolejny nie weszliśmy do europejskich pucharów. Po raz 3 rok z rzędu nie zdobędziemy w grupie punktów do jakże ważnego rankingu klubowego, gdzie jako kraj zajmujemy 28 miejsce, a był moment gdzie byliśmy nawet 18.

Co to oznacza dla polskich klubów? A no tyle, że im niżej jesteśmy tym zaczynamy szybciej naszą drogę w europejskich pucharach, ba, zdarza się nam nawet, ze dostajemy bardzo szybki oklep. Najgorsze, jest to, że możemy być jeszcze niżej!!! Pamiętajmy o tym, że są nowe puchary europejskie (UEFA Europa Conference League - przyp. red.), gdzie chociaż tam powinniśmy się zakwalifikować, a obawiam się, że nawet będzie z tym problem... Powodów na taki stan rzeczy jest kilka.

Polskie kluby, potrafią sprzedawać swoich zawodników, przed najważniejszymi w pucharach... No do cholery jasnej, nie lepiej nie sprzedawać teraz, a wejść do pucharów, dokładnie do grupy i tam się pokazać, przecież, jak najlepsi zawodnicy pomogą wejść do grupy, to będzie można lepiej na nich zarobić, ale nie… lepiej szybko sprzedać, bez pomysłu kto ma ich zastąpić. To trzeba zmienić, nie możemy dostawać oklepu od łotewskich drużyn, ewentualnie od Islandczyków. Panowie, nie tędy droga, pokażmy siłę ekstraklasy, w Europie, to naprawdę daje potężny zastrzyk finansowy.

Wielki problem jest u nas, że polskie kluby, grają od razu na początku lipca, ciężko jest
odpocząć od sezonu, nabrać nowe siły. No do cholery, to jest nie dziwne, sami podkreślam sami sobie na to w pełni zasłużyliśmy, jeżeli od 3 lat nie potrafimy wygrać meczów z rywalami, które są z gorszej ligi niż polska, no to się nie dziwcie, że jest jak jest. Jest pod tym względem słabo, mega słabo

A najbardziej mnie denerwuje to, że lekceważymy rywala. Proszę Państwa, przecież to jest logika, że kluby z ligi gibraltarskiej, luksemburskiej i innych słowackich, będą chcieli się pokazać, by potem odeszli do lepszych lig, ale co tam, remisy i przegrane to u nas na porządku dziennym, nawet z takimi klubami...

Nie ma co ukrywać, nie wiem dokąd zmierzamy, zaczynam się już tylko obawiać, że jeżeli polskie kluby nie pójdą po rozum do głowy, to będzie tylko gorzej, a nie lepiej, aczkolwiek, życzę wszystkim klubom, które nas będą reprezentować w pucharach, by pokazali, że nie jesteśmy wcale „chłopcami do bicia”, a naprawdę w Polsce liga, jest w miarę na dobrym poziomie.

@jacksquadfc