Drużyna trenera Radosława wygrała, ale ta sieradzka, czyli Tubądzin Volley MOSiR Sieradz vs. PGE II Skra Bełchatów 3:1

W sobotni wieczór w hali Szkoły Podstawowej nr 10, Tubądzin Volley MOSiR Sieradz podejmował PGE Skrę II Bełchatów w ramach meczu 14. kolejki II ligi siatkarzy, gr. 3.
W drużynie gości nie było zawodników znanych z parkietów PlusLigi, ale grali juniorzy z tamtejszej akademii. Bełchatowianie przed tym meczem zajmowali ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 5 punktów. Sieradzanie z kolei byli wiceliderem tabeli. Do lidera - Bzury Ozorków tracili 4 punkty.
Trener Tubądzina Volley - Radosław Szymczak korzystając z okazji, że grali z ostatnią siłą grupy 3, ustalił wyjściowy skład z tych, którzy dostawali mało szans w tym sezonie.
Pierwsze dwa sety sieradzanie wygrali po 25:14.  W trzecim secie, młodzi bełchatowianie, których trenerem jest Radosław Kolanek wzięli się w garść i pokazali się z dobrej strony, pokonując naszych siatkarzy 18:25.
Czwarty set był również nerwowy i wyrównany, jednak więcej zimnej krwi zachowali sieradzanie, którzy pokonali drugą drużynę PGE Skry Bełchatów 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Skład Tubądzina Volley MOSiR Sieradz: Patryk Smyrski, Bartosz Małecki, Franciszek Jachowicz - L, Michał Ślipek, Kajetan Płachta, Szymon Karnkowski, Rafał Kubiak

Na ławce rezerwowych: Krzysztof Porada, Patryk Spychała, Michał Mysera, Michał Wroniecki - L, Kamil Wójcik, Mateusz Kowalski (C)

Trener: Radosław Szymczak

Skład PGE Skry II Bełchatów: Hubert Węgrzyn, Mateusz Bąk (C), Mikołaj Osiński, Robert Węglewski, Aleksander Antosiewicz, Dawid Filipek, Mikołaj Kałkowski - L

Na ławce rezerwowych: Jakub Gonerski, Wiktor Kołtunowicz, Władysław Lorek, Tymoteusz Zadeberny, Maksymilian Werpachowski, Dawid Piechota, Adam Kostrzębski - L

Trener: Radosław Kolanek

Fragment z meczu możesz zobaczyć w naszej telewizji internetowej - wSporcie24.tv, a zdjęcia zobaczysz, klikając w obrazek poniżej: