Mimo żałoby narodowej, na parkiecie nie było smutno. W meczu beniaminków II ligi, Tubądzin Volley pokonał Kasztelana 3:1

Dziś odbył się mecz 16.kolejki grupy 3 siatkarskiej II ligi mężczyzn. Wicelider tabeli - Tubądzin Volley MOSiR Sieradz podejmował innego beniaminka ligi - Kasztelana Rozprzę. Mecz poprzedziła minuta ciszy z powodu żałoby narodowej po śmierci prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza.

Na początku pierwszego seta, sieradzanie mieli problemy, przegrywali nawet dwoma punktami. Jednak kiedy trener gospodarzy - Radosław Szymczak wziął przerwę w grze, sieradzanie się przebudzili i wygrali z drużyną z Rozprzy 25:17

Drugi set zaczął się dobrze dla sieradzan. Przeważali przez większą część seta i mieli ten set pod kontrolą. Przy szesnastym punkcie, sieradzanie się "zawiesili", a Kasztelan zdobywał punkty. Sieradzanie jednak odzyskali moc i prowadzili. Pomimo, że Kasztelan obronił 2 piłki setowe, Tubądzin Volley wygrał drugiego seta 25:21.

Trzeci set nieoczekiwanie wygrali przyjezdni 17:25. Sieradzanie w przedostatnim secie wystawili w wyjściowym składzie paru rezerwowych.

Tubądzin Volley w czwartym i ostatnim secie mieli przez jakiś czas dwa razy więcej punktów niż zespół z powiatu piotrkowskiego! (14:7, 16:8). Decydującego seta wygrali ostatecznie sieradzanie 25:16 i tym samym mecz 3:1.

Skład Tubądzina Volley MOSiR Sieradz: Patryk Smyrski, Krzysztof Porada, Patryk Spychała, Michał Mysera, Michał Wroniecki - L, Kamil Wójcik, Hubert Rychtelski, Franciszek Jachowicz - L, Mateusz Kowalski (C), Michał Ślipek, Kajetan Płachta, Rafał Kubiak, Szymon Karnkowski

Trener: Radosław Szymczak

Skład Kasztelana Rozprza: Konrad Kowalewski, Artur Ziemba (C), Michał Sendalski, Bartłomiej Krzyżanowski, Dawid Zając, Jan Kozłowski, Bartosz Gaj, Mateusz Pięczek - L, Dawid Stępniak, Bartosz Świrski - L, Piotr Dłubakowski

Trenerzy: Paweł Kowalczyk/Bartosz Świrski