Tubądzin Volley powalczy o siatkarską I ligę! Ale przed tą bitwą, wygrali z AZS 2020 Częstochowa do zera

W meczu 17. kolejki II ligi, która była przedostatnią w rundzie zasadniczej, Tubądzin Volley MOSiR Sieradz podejmował Eco-Team AZS 2020 Częstochowa. Goście zajmowali 8. miejsce w tabeli przed tym meczem, sieradzanie byli wiceliderem.

Pierwszy ser zdecydowanie należał do wicelidera grupy trzeciej II ligi, który bardzo szybko objął kilkupunktowe prowadzenie i ostatecznie wygrał 25:21.

Druga partia zaczęła się od czterech punktów dla podopiecznych Radosława Szymczaka. Jego drużyna momentami mieli nawet 8 punktów przewagi! Goście ze Śląska zdobyli jednak kilka punktów pod rząd i wyrównali w końcówce drugiego seta. Sieradzanie prowadzili 24:22, jednak zmarnowali dwie piłki setowe, które zespół spod Jasnej Góry wybronił. Mieli również piłkę setową, którą jednak nie wykorzystali. Ostatecznie tego seta wygrali sieradzanie "na przewagi" 28:26.

Początek trzeciej partii był wyrównany. W połowie seta gospodarze zaczęli podwyższać prowadzenie. Tą partię sieradzanie wygrali 25:18 i tym samym cały mecz 3:0.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej, Tubądzin Volley MOSiR Sieradz pojedzie do Spały na mecz z tamtejszą drugą drużyną SMS PZPS, która w tabeli jest na czwartym miejscu. Zespół AZSu z kolei podejmie we własnej hali drużynę Czarni Wirex Rząśnia.

Skład Tubądzin Volley MOSiR Sieradz: Krzysztof Porada, Patryk Spychała, Michał Mysera, Kamil Wójcik, Michał Ślipek, Rafał Kubiak, Michał Wroniecki - L
Na ławce rezerwowych: Patryk Smyrski, Bartosz Małecki, Hubert Rychtelski, Franciszek Jachowicz - L, Mateusz Kowalski (C), Kajetan Płachta, Szymon Karnkowski
Trener: Radosław Szymczak
Skład Eco-Team AZS 2020 Częstochowa: Patryk Drążek, Oskar Moroziuk, Oskar Rąkus (C), Łukasz Pałuszka, Patryk Skalec, Adrian Basiewicz, Jan Pogodziński - L
Na ławce rezerwowych: Kamil Pachurka, Jakub Duda, Radosław Głąb, Arkadiusz Fijałkowski, Kacper Kupczak, Jakub Makówka, Krzysztof Kołodziej - L
Trenerzy: Wojciech Pudo, Jakub Kuziorowicz