Sieradzka przygoda z Pucharem Polski zakończona. Tubądzin Volley przegrywa z pierwszoligową Stalą Nysa

Nie było kolejnej sensacji w Pucharze Polski. W meczu 3 rundy siatkarskiego Pucharu Polski, Tubądzin Volley MOSiR Sieradz (wicelider II ligi, gr. 3) przegrał ze Stalą Nysa (wicelider I ligi) 0:3 (22:25, 18:25, 17:25). Tym samym nie udała się powtórka z meczu II rundy z innym pierwszoligowcem - Krispolem Września, którą sieradzanie pokonali 3:1.

Stal Nysa to wicelider zaplecza 1 ligi siatkówki. Sympatycy siatkówki z Sieradza nie zawiedli. Środa. 20:00. Wszyscy pewnie usiedliby przed telewizorami/laptopami/smartfonami i oglądaliby piłkarską Ligę Mistrzów. Jednak Ci, którzy przyszli na spotkanie beniaminka II ligi z faworytem do awansu do PlusLigi, nie powinni żałować.

Faworytem tego spotkania była oczywiście Stal Nysa, jednak Tubądzin - po tym, co pokazał w meczu z Krispolem Września - powinien powalczyć i ugrać coś w tym spotkaniu.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. W pewnym momencie Stal uciekła na kilka punktów gospodarzom, w końcówce seta sieradzanie gonili przyjezdnych ale to nie wystarczyło. 22:25 wygrała Stal.

Drugi set ponownie wygrali przyjezdni z województwa opolskiego. Tym razem przyszło im bardzo łatwo, bowiem wygrali 18:25.

Trzeci set zaczął się tragicznie dla sieradzan, którzy na początku seta byli demolowani przez pierwszoligowca. W pewnym momencie drugoligowiec przegrywał nawet 0:7! Sieradzanie pierwszy punkt zdobyli przy stanie 1:8 dla gości. W trzeciej partii sieradzanie zdobyli jeszcze 16 punktów, Stal Nysa trochę więcej, a trzeci set zakończył się wygraną zespołu z Nysy 17:25 i tym samym meczu 0:3.

W następnej rundzie Stal Nysa zagra ze zwycięzcą pary SMS PZPS Spała/Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Fragment z meczu możesz zobaczyć w naszej telewizji internetowej - wSporcie24.tv

Skład Tubądzina Volley MOSiR Sieradz: Krzysztof Porada, Patryk Spychała, Michał Wroniecki - L, Kamil Wójcik, Mateusz Kowalski (C), Michał Ślipek, Michał Mysera

Na ławce rezerwowych: Patryk Smyrski, Bartosz Małecki, Hubert Rychtelski, Franciszek Jachowicz - L, Kajetan Płachta, Rafał Kubiak, Szymon Karnkowski, Michał Cieślak - L

Trener: Radosław Szymczak

Skład Stali Nysa: Łukasz Kaczorowski, Kamil Długosz, Bartosz Bućko, Jarosław Mucha, Moustapha M'Baye, Mateusz Czunkiewicz - L, Patryk Szczurek (C)

Ławka rezerwowych: Maciej Zajder, Daniel Ochrymczuk - L, Dawid Bułkowski, Sebastian Matula, Mateusz Nożewski, Łukasz Owczarz, Michał Makowski, Łukasz Makowski

Trener: Krzysztof Stelmach