⚽Czy to już koniec kariery? Aleksandr Hleb opuścił BATE

Aleksandr Hleb opuścił szeregi żółto-niebieskich. Umowa z najbardziej doświadczonym zawodnikiem mistrza Białorusi została rozwiązana za porozumieniem stron.

Biografia najlepszego piłkarza Białorusi XXI wieku jest ściśle związana z 15-krotnym mistrzem Białorusi. W tym klubie, Hleb rozpoczął swoją karierę piłkarską ponad dwadzieścia lat temu i po raz pierwszy pokazał się szerokiej publiczności, powracał tu wielokrotnie po zagranicznych przygodach (m.in. z Wolfsburgiem, Arsenalem, czy FC Barceloną).

Jako zawodnik drużyny z Borysowa, 38-letni pomocnik zagrał 124 mecze, strzelił 8 bramek i zaliczył 18 asyst, został także sześciokrotnym mistrzem Białorusi.

Ten sezon nie był dla niego owocny w występy:

• dwumecz 1/16 Ligi Europy z Arsenalem - 90 minut (58 na Białorusi i 32 na Emirates Stadium)
  • Superpuchar Białorusi - 9 minut
  • Rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Białorusi z Islochem Minski Rayon - 20 minut
  • Wyszejszaja Liha - 17 minut w meczu z FK Mińsk

Wcześniej Hleb poinformował, że ten sezon będzie jego ostatnim w karierze. Czy dokończy sezon w innym klubie (być może w Ekstraklasie), czy już zakończy karierę - dowiemy się niebawem.