⚽UKS Ruch Chorzów mistrzem jesieni!

UKS Ruch Chorzów został mistrzem jesieni katowickiej klasy-B "Vitasport". Chorzowianie zajęli pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek, pokonując dzisiaj na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy rezerwy LGKS 38 Podlesianka Katowice 3:2 (0:0).

Przez pierwszą część spotkania obaj bramkarze - zarówno Paweł Iskała (UKS Ruch) i Rafał Starczewski (Podlesianka) bronili doskonale swoich bramek i do szatni schodzili z czystym kontem.

Druga połowa bardziej obfitowała w bramki. Wynik otworzył pierwszy Paweł Krusz, dając rezerwom Podlesianki prowadzenie. Minutę później wyrównał Piotr Pawełczyk. Goście w 63. minucie ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Kacpra Zalewskiego. Końcówka należała do "Niebieskich" W 85. minucie wyrównał Dawid Kroczek, a w 90. minucie bramkę na wagę mistrzostwa jesieni strzelił Mateusz Błaszczyk.

To była ostatnia kolejka rundy jesiennej w katowickiej klasie-B "Vitasport". Do gry piłkarze wrócą wiosną, za kilka miesięcy.

Skład UKS Ruchu: Paweł Iskała - Piotr Pawełczyk (Denis Matla 73`), Dominik Kwas, Dominik Niemczyk, Adam Kalika [żk] - Dawid Kroczek, Rafał Hajk, Jakub Makowski, Nicolas Hachuła - Mateusz Błaszczyk, Jakub Szymański [C]
Na ławce rezerwowych: Patryk Mentel

SZTAB SZKOLENIOWY:
Trener:
Mateusz Karcz
Kierownik drużyny: Grzegorz Penkala
Opieka medyczna: Kornelia Lesik

Skład LGKS II Podlesianki: Rafał Starczewski (Mikołaj Kuleta 60') - Michał Rembisz [żk], Przemysław Andrejczyk (Maciej Klukowski 70'), Michał Pogrzeba [żk], Robert Sega, Kacper Drzewiecki, Szymon Nowak, Kacper Zalewski (Maksymilian Paściak 78'), Kamil Bednarz (Paweł Krusz 46'), Piotr Kania (Dominik Smolawa 87') .
Trener: Jan Sochań

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ 9. KOLEJKI KATOWICKIEJ KLASY-B "VITASPORT":
Naprzód II Lipiny vs. 1.FC Katowice 1:0
Kamionka Mikołów vs. Jastrząb II Bielszowice 4:0
Górnik 09 II Mysłowice vs. Pogoń II Imielin 3:1
Pauza: Gwiazda II Ruda Śląska

TABELA KATOWICKIEJ KLASY-B "VITASPORT":
1. UKS Ruch Chorzów 18 pkt 23-12

2. Naprzód II Lipiny 17 pkt 19-9