⚽Futbolowa Białoruś nadal zadziwia!

5150 fanów oglądało z trybun mecz pomiędzy Dynamem Brześć i BATE Borysów. Mecz zakończył się zwycięstwem klubu z Brześcia 3:1. Niby nic w tym dziwnego, ale... był to mecz piłkarski U-13 (2006 rocznik).

Co ciekawe, to spotkanie nazywane było... "dziecięce clasico". Co to jest? Jest to unikatowy projekt dla piłkarskiej Białorusi. Biorąc pod uwagę słabe zainteresowanie rozgrywkami młodzieżowej piłki nożnej, nazwa tego spotkania ma przyciągnąć także osoby, które interesują się sportem.

Każdy z pewnością wie, co to "El Clásico" i kto w nich gra. Mecze juniorów Realu i Barcelony nazywane są "mini El Clásico". Mecze zarówno seniorskiego Dynama, jak i BATE są bardzo popularne na Białorusi. Mecze pomiędzy tymi drużynami ogląda na stadionie nawet 10-12 tysięcy widzów! Transmisję z meczu przeprowadził kanał Biełaruś 5, a wszystkie media sportowe informowały bardzo szczegółowo o nowym projekcie.

Mecz rozgrywano 2x po 30 minut. W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry, o zwycięzcy decydowała seria rzutów karnych. Prowadzenie objęło jednak BATE - już w 3. minucie bramkę strzelił Ales Sahonchik. 4 minuty później do wyrównania doprowadził Vladimir Zholudov. Prowadzenie Dynamo dał Vladislav Stepanenko, a w doliczonym czasie pierwszej połowy, wynik na 3:1 dla Dynama ustalił Zakhar Baranok.