⚽W meczu reprezentacji Białorusi i Niemiec, lepsi nasi zachodni sąsiedzi

Reprezentacja Białorusi podejmowała na Borisov-Arenie reprezentację Niemiec w kolejnym meczu eliminacji do EURO 2020. Dla podopiecznych Joachima Löwa, których wyjątkowo prowadził wczoraj jego asystent - Marcus Sorg pokonanie Białorusinów miało być obowiązkiem, jednak znając mecz BATE vs. Arsenal, kiedy to Arsenal sensacyjnie przegrał 1:0, mogło być różnie.

Białorusini dobrze rozpoczęli mecz. Reszta meczu odbyła się z całkowitą dominacją reprezentacji Niemiec, którzy generalnie posiadali piłkę i dowolnie ustalali wydarzenia na boisku. Jednym z najjaśniejszych odcinków pewnej gry Niemców był epizod w 32 minucie, kiedy Manuel Neuer wybiegł z pola karnego i skutecznie poradził sobie z Yurijem Kowaliowem.

W 12. minucie Leroy Sané przedarł się w pole karne, okiwał obrońcę rywali i trafił dokładnie w najdalszy kąt. Tym samym dał swojej reprezentacji prowadzenie. Stanislau Dragun i Nikita Naumov mieli największe szanse na zdobycie bramki wyrównującej, ale strzał tego pierwszego został zablokowany przez obrońcę, a Neuerowi udało się obronić uderzenie Naumova. W pierwszej połowie Białorusini mieli dwie bardzo pomyślne okazje w mniej niż pół godziny. Gospodarze akcje przeprowadzali bardzo rzadko, ale nie byli całkowicie bezradni.

W drugiej połowie Niemcy nie dali Białorusinom żadnej szansy, a także podwoili przewagę dzięki bramce Marco Reusa w 62. minucie. Wynik mógł być większy, ale w bramce Białorusi dobrze bronił Aleksandr Gutar, a białoruscy obrońcy często blokowali strzały czterokrotnych Mistrzów Świata. Ostatecznie Białoruś przegrała u siebie z Niemcami 0:2. Defensywnie Niemcy nie pozwolili sobie po przerwie na żaden strzał, ponieważ żadna piłka nie leciała w światło bramki Manuela Neuera, który okazję na poważną interwencję miał tylko w 30. minucie i świetnie sparował.

W tabeli grupy C, Białoruś nadal jest "czerwoną latarnia". Niemcy wskoczyły na drugie miejsce, tracąc 3 punkty do lidera - Irlandią Północną, ale Niemcy mają rozegrany jeden mecz mniej niż reprezentacja z Wysp Brytyjskich.

Co do wspomnianego braku Joachima Löwa - jego absencja jest spowodowana jego pobytem w szpitalu. Dlaczego jest w szpitalu? Joachim Löw podczas pobytu na siłowni, wykonywał ćwiczenie ze sztangą, gdy nagle spadła mu na klatkę piersiową. Selekcjoner reprezentacji Niemiec zaczął mieć problemy z krążeniem. Okazało się, że ciężar przygniótł tętnicę. Stąd jego nieobecność na Białorusi. W czerwcowych meczach, kadrę naszych zachodnich sąsiadów ma poprowadzić jego asystent - Marcus Sorg.